Kto zostanie nowym trenerem Lecha Poznań? „Trwają prace nad listą nazwisk”

Maciej Skorża opuścił Lecha Poznań z powodu problemów osobistych. Maciej Henszel w rozmowie z Kanałem Sportowym opowiedział o zaistniałej sytuacji. Rzecznik prasowy Kolejorza zdradził, kto może zostać nowym szkoleniowcem mistrzów Polski.

Klub znał sprawę od kilkunastu dni

Informacja o odejściu Macieja Skorży była szokująca dla wielu kibiców Lecha Poznań. Maciej Henszel w rozmowie z Kanałem Sportowym zdradził jednak, że o sprawie rozmawiano już od kilkunastu dni. 50-latek poinformował o swojej decyzji w poniedziałek.

– Informację ostateczną od trenera Skorży dostaliśmy dzisiaj. Wszyscy współpracownicy trenera pozostają w klubie i rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Oczywiście tak wygląda to na ten moment. Sprawa jest dla nas szokująca – powiedział rzecznik prasowy Lecha Poznań.

– O sprawie wiedzieliśmy od kilkunastu dni, ale liczyliśmy, że rozstrzygnięcie będzie inne. Odbyły się pierwsze spotkania na gorąco w klubie. Trwają prace nad listą potencjalnych nazwisk trenerów. Czasu do pierwszych spotkań mamy naprawdę niewiele – dodał Henszel.

Kto nowym trenerem?

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Macieja Skorżę. Rzecznik Lecha Poznań zdradził, że klub rozważa polskie i zagraniczne kandydatury. Nie można jednak wykluczyć, że drużynę poprowadzi ktoś z obecnego sztabu 50-latka.

– Są polskie i zagraniczne kandydatury. Polskich jest nieco mniej. Nie zamykamy jednak scenariusza, że ze sztabem będzie pracował aktualny sztab. Sprawa jest świeża – podsumował.

Źródło: Kanał Sportowy

Fot. Zrzut ekranu (Lech TV)