Kto powinien odejść z Legii? Radosław Majdan wymienił 5 nazwisk

W letnim oknie transferowym dojdzie do solidnej przebudowy zespołu Legii Warszawa. Były reprezentant Polski, Radosław Majdan, wskazał piłkarzy, którzy powinni odejść z warszawskiego klubu.

Sezon 2021/2022 nie potoczył się po myśli Legii Warszawa. Co prawda warszawianie pozytywnie zaprezentowali się na arenie międzynarodowej, jednak zmagania na rodzimym podwórku zakończyły się dla nich klęską. Legia zakończyła sezon bez trofeum. W Pucharze Polski odpadli w półfinale. Z kolei sezon w PKO BP Ekstraklasie zakończyli na dopiero 10. miejscu.

Niepewna sytuacja Pedro Tiby. Portugalczyk wciąż nie doszedł z Legią do porozumienia ws. kontraktu

Nowe nabytki Legii

Po ostatnim nieudanym sezon w Legii potrzebna jest przebudowa zespołu. Ta rozpoczęła się od zmiany trenera – nowym szkoleniowcem Legii został Kosta Runjaić. Ogłoszony został także pierwszy transfer. Nowym piłkarzem Legii został Blaz Kramer.

Legia Warszawa ma nowego napastnika! „Jego skuteczność była na niezłym poziomie”

Opinia eksperta

O nadchodzącej przebudowie pierwszego zespołu słyszymy już od dłuższego czasu. Były reprezentant Polski, Radosław Majdan, podzielił się swoją opinią w tym temacie. 50-latek na łamach „Onetu” wskazał pięciu piłkarzy, którzy powinni odejść z Legii.

– Bardzo ciężko będzie miał Joel Abu Hanna. W defensywie Legii jest duży wybór, dlatego tutaj spodziewałbym się największej liczby zmian. Poza Abu Hanną nie sprawdził się również Yuri Ribeiro, chociaż trzeba też pamiętać, że miał sporo kontuzji. Rozczarował również Mattias Johansson. Dla niego bardzo ważny będzie letni obóz przygotowawczy. Jeśli prawy obrońca nie pokaże dobrej gry w ofensywie, może zabraknąć dla niego miejsca przy Łazienkowskiej – przekazał Majdan.

– Tutaj mamy przede wszystkim wielu środkowych pomocników. Zbyt wielu przeciętnych. Dlatego kolejnym piłkarzem, którego mógł mieć na myśli Jacek Zieliński, jest Ihor Charatin – dodał 50-latek.

–  Mimo to uważam, że z klubu powinien odejść Kacper Skibicki. To nie jest jeszcze jego czas. Dla jego dobra musi zostać wypożyczony – zakończył Majdan.

Właściciele Newcastle wejdą do Ekstraklasy?! Zaskakujące informacje mediów


źródło: onet

Michał Budzich