Kontuzja wyleczona! Robert Lewandowski wraca do kadry meczowej FC Barcelony

Robert Lewandowski uporał się już z problemami zdrowotnymi. Polski napastnik wrócił do kadry meczowej FC Barcelony. Xavi Hernandez postanowił powołać Polaka na najbliższy mecz przeciwko Athletikowi Bilbao.

Po raz ostatni Robert Lewandowski wystąpił w barwach FC Barcelony w meczu przeciwko Almerii w LaLiga. Spotkanie to odbyło się 26 lutego. Po meczu klub poinformował o urazie polskiego napastnika. Z powodu kontuzji 34-latek opuścił dwa mecze. W tym czasie Barca odnotowała dwa zwycięstwa, oba wynikami 1:0. Osłabiony zespół dowodzony przez Xaviego pokonał Real Madryt i Valencię.

Najbliższy mecz Barcelony

W najbliższą niedzielę FC Barcelona rozegra kolejny mecz w LaLiga. Rywalem Barcy w 25. kolejce ligi hiszpańskiej będzie Athletic Bilbao. Faworytem tego starcia jest zmierzają po mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelona. Ich rywale z Kraju Basków zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli.

Powrót Lewandowskiego

Po dwóch meczach nieobecności Robert Lewandowski wraca do szerokiej kadry swojego zespołu! Xavi powołał polskiego napastnika na niedzielny mecz z Atletikiem Bilbao. W składzie wciąż brakuje kontuzjowanych Dembele i Pedriego.

– Robert trenował z nami od czwartku, po pewnej przerwie i jest gotowy. Jest przykładem oddanego zawodnika, czuje się dobrze i chce zawsze grać. To kluczowy piłkarz, zmienił mentalność całej drużyny. Jesteśmy bardzo szczęśliwy z tego, że go tutaj mamy. Z powrotem jest z nami i będzie bardzo ważny, szczególnie, że mamy zaraz kluczowe mecze, a Athletic będzie wysoko pressował – skomentował Xavi Hernandez.

– Jeśli chodzi o Pedriego i Dembélé – musimy jeszcze trochę poczekać. Trenują indywidualnie i musimy obserwować jakie będą mieli odczucia przed następnymi spotkaniami – dodał trener FC Barcelony.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich

Dodaj komentarz