Konferencja prasowa reprezentacji Polski za nami. Czesław Michniewicz zdradził, kogo zabraknie w meczu z Chile

Dzień przed meczem z reprezentacją Chile odbyła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Michniewicza i Krystiana Bielika. Selekcjoner reprezentacji Polski przekazał, że na jutrzejszy mecz pod uwagę nie będzie branych aż 5 piłkarzy.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Już jutro Biało-Czerwoni rozegrają mecz towarzyski z reprezentacją Chile. Następnie nasi reprezentanci udadzą się do Kataru na Mistrzostwa Świata. Pierwszy mecz na mundialu Polacy rozegrają już za tydzień. 22 listopada rywalem Lewandowskiego i spółki będą Meksykanie.

Dariusz Szpakowski zapowiedział koniec kariery. Mundial w Katarze będzie jego ostatnim w roli komentatora [CZYTAJ]

Konferencja

Za nami konferencja prasowa reprezentacji Polski. Dzień przed meczem z Chile Czesław Michniewicz oraz Krystian Bielik spotkali się z dziennikarzami. Oto najważniejsze wątki, jakie poruszono na konferencji prasowej.

Mecz z Chile:

– Mecz z Chile jest ważny – w szczególności, że gramy u siebie i przed mistrzostwami świata. Mamy grupę zawodników, do których jesteśmy przekonani. Ale są też tacy, którzy mieli problemy z grą – to szansa dla nich – powiedział Czesław Michniewicz.

– Przeciwnik jest wymagający i odpowiedni na ten moment. Sposób grania będzie podobny, jak Meksyku. Podobny, ale nie ten sam. Ryzyko kontuzji jest zawsze, ale o tym nie myślimy – ocenił Michniewicz.

– Mecz z Chile, jeżeli zagram od pierwszej minuty, traktuję jako kolejny mecz dla siebie i kadry, podchodzę do niego, jak do każdego innego meczu. Chcę pokazać swoje możliwości – skomentował Krystian Bielik.

– Zawodnicy zaczynają żyć jutrzejszym meczem. Jeszcze nie mieliśmy odprawy, ale każdy podchodzi do tego profesjonalnie i z tyłu głowy ma, że zagramy z mocnym przeciwnikiem – dodał piłkarz.

Nieobecni:

– Pięciu zawodników nie biorę pod uwagę na mecz z Chile – oznajmił Czesław Michniewicz.

– Nikt nie narzeka na poważniejsze urazy. Michał Skóraś nie weźmie udziału w meczu z Chile – chcemy o niego zadbać po urazie w klubie. Będzie trenował indywidualnie. Chcemy go przygotować do piątkowego treningu – zdradził Michniewicz.

– Michała Skórasia nie będzie w kadrze meczowej, więc to stwarza możliwość, że Kacper Tobiasz znajdzie się w kadrze na Chile. To też nagroda dla niego – ujawnił selekcjoner.

Mecz z Meksykiem:

– Nasze ustawienie na Meksyk nie będzie różne niż to, jak wcześniej graliśmy. Potrafimy się płynnie dostosować do momentu meczu. Nie przywiązuję się do jednej formacji – to nasza siła – zdradził Czesław Michniewicz.

– Najlepszym scenariuszem byłaby wygrana w pierwszym meczu z Meksykiem, ale do tego trzeba wykonać robotę na boisku. Mam nadzieję, że się to uda – stwierdził Krystian Bielik.

– Do Meksyku trzeba podchodzić z szacunkiem, to bardzo dobra reprezentacja, dobrze grająca na turniejach. Ale wierzę, że na koniec dnia to my wyjdziemy z tego meczu zwycięsko – zauważył 24-latek.


źródło: Łączy Nas Piłka

Michał Budzich