Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków. Jakub Błaszczykowski z grzywną

W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w minionej kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi zdecydowała się na nałożenie kar na Wisłę Kraków. Ukarany został również Jakub Błaszczykowski, który w przerwie spotkania dyskutował z sędzią Damianem Sylwestrzakiem.

W poniedziałek po zaciętym spotkaniu Wisła Kraków przegrała na swoim terenie z Wisłą Płock 3:4. Zwycięską bramkę dla Nafciarzy z rzutu karnego w 101. minucie zdobył Mateusz Szwoch. Na 4 kolejki przed końcem sezonu Biała Gwiazda, zajmuje 16. miejsce i ma 2 punkty straty do Zagłębia Lubin. Miedziowi zajmują ostatnią bezpieczną lokatę.

Poniedziałkowe spotkanie obfitowało w wiele emocji, ale także kontrowersje sędziowskie. W przerwie meczu na rozmowę do arbitrów udał się Jakub Błaszczykowski. Były reprezentant Polski miał pretensję do sędziego Sylwestrzaka o nieodgwizdanie faulu na zawodniku gospodarzy, Enisie Fazlagiciu, w skutek czego Wisła Płock otworzyła wynik spotkania w 9. minucie. W tej sytuacji nie interweniował nawet VAR.

Wielu kibiców dopatrzyło się kolejnego błędu Damiana Sylwestrzaka. Ich zdaniem 30-letni arbiter w 85. minucie powinien wskazać na wapno po tym, jak zawodnik Nafciarzy wyskakując do piłki uderzył Luisa Fernandeza łokciem w głowę. Z tą decyzją zgadza się również Rafał Rostkowski – ekspert i emerytowany sędzia międzynarodowy.

Po meczu Jakub Błaszczykowski nie wytrzymał, wszedł na murawę i ostentacyjnie bił brawo sędziemu Sylwestrzakowi. Jak podaje Gazeta Krakowska współwłaściciel Białej Gwiazdy miał pretensje do arbitra o nadmierne przedłużenia spotkania (sędziowie zasygnalizowali 5 dodatkowych minut, a zwycięski gol padł w 101. minucie). Byłego reprezentanta próbował uspokoić Jerzy Brzęczek, który poprosił nawet jednego z ochroniarzy o zajęcie się 36-latkiem.

Komisja Ligi za powyższe zachowanie nałożyła na Jakuba Błaszczykowskiego karę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na 6 miesięcy. Dodatkowo ukarano również kibiców Wisły Kraków za ich zachowanie grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych. Komisja Ligi utrzymała czerwoną kartkę dla fizjoterapeuty, Karola Biedrzyckiego, a także nałożyła na Luisa Fernandeza karę czterech meczów zawieszenia za uderzenie rywala.