Kolejny Polak w Charlotte FC? Jóźwiak miał go namówić do transferu

Kamil Jóźwiak od marca reprezentuje barwy Charlotte FC. Piłkarz w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził, że dyrektor sportowy amerykańskiego klubu wypytywał go o Krystiana Bielika.

Polska kolonia w MLS

W ekipie z Charlotte znajduje się już trzech polskich zawodników. Barwy tego klubu reprezentują Jan Sobociński, Karol Świderski oraz Kamil Jóźwiak. Ostatni z wymienionych zdradził, iż władze klubu chciałyby powiększyć tę grupę. Dyrektor sportowy wypytywał „Józia” o Krystiana Bielika.

– Dyrektor sportowy Zoran Krneta pytał, czy nie dam rady namówić go do przejścia. Ale Krystian na razie chce zostać w Europie. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość – powiedział Kamil Jóźwiak w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Marek Papszun zdecydowanym przeciwnikiem przepisu o obowiązku młodzieżowca. „Osłabiamy samych siebie” [CZYTAJ]

Przepytał legendę

Kamil Jóźwiak przed transferem do Major League Soccer rozmawiał z Waynem Rooneyem. Polak wypytywał Anglika o doświadczenia z gry w Stanach Zjednoczonych.

– Mówił, że to dobra, wymagająca liga i nie będzie tu łatwo. Jeśli taki piłkarz mówi te słowa, to ciężko oceniać, że ta liga jest słaba. Ja też nie uważałem przejścia tutaj za krok w tył, raczej w bok. Krneta uświadomił mnie, że Charlotte to wielki projekt, a sama liga to już nie te czasy, kiedy przychodziło się tu na emeryturę. Wiem, że można się tu rozwinąć – przyznał 24-letni skrzydłowy.

Nadchodzą mecze reprezentacji Polski! Zapadła decyzja ws. występu Roberta Lewandowskiego [CZYTAJ]

Źródło: Przegląd Sportowy, Meczyki.pl