„Kluczem do uzyskania dobrego wyniku może być poszukanie kontrataku”. Kasperczak o szansach Lecha Poznań w starciu z Karabachem

Henryk Kasperczak udzielił wywiadu portalowi sport.tvp.pl. Legendarny trener doradził Lechowi Poznań, jak powinien zagrać w rewanżowym meczu przeciwko Karabachowi Agdam.

Mała zaliczka

Kolejorz pokonał u siebie Azerów 1:0. Taki wynik pozwala marzyć o awansie do drugiej rundy, jednak wciąż sprawa pozostaje otwarta. Przed mistrzami Polski mecz na bardzo trudnym terenie z wyżej notowanym rywalem.

Trener Karabachu docenia Lecha Poznań. „Są w stanie strzelić gola w każdej chwili” [CZYTAJ]

Sugestie legendy

Henryk Kasperczak w wywiadzie dla serwisu sport.tvp.pl przedstawił swoje zdanie na temat wizji gry Kolejorza. 76-latek uważa, że mistrzowie Polski w meczu z Karabachem Agdam powinni szukać kontrataków.

– Lech powinien wychodzić wyżej i starać się szybciej odbierać piłkę. Kluczem do uzyskania dobrego wyniku może być poszukanie kontrataku. Nasz zespół musi w jakiś sposób zaskoczyć Azerów. Trzeba się nastawić na swoje okazje. Myślę, że Lech może ich nie mieć zbyt wiele. Należy zadbać o skuteczność i się nie denerwować – zasugerował legendarny trener.

Bayern Monachium: Poirytowani koledzy Roberta Lewandowskiego [CZYTAJ]

– Lech jest w dobrej sytuacji. Wygrał na swoim stadionie i teraz do szczęścia potrzebny jest remis. Jedzie jednak na gorący teren. Widać, że rywal gra dobrą, techniczną i szybką piłkę. Szuka inteligentnych rozwiązań w finalizacji akcji. To wymagający przeciwnik, ale mistrz Polski ma spore szanse na awans – dodał Kasperczak.

Źródło: TVP Sport