Klose brutalnie opisał obecną atmosferę w Bayernie. Legenda gotowa odejść z klubu

W Bayernie szykują się spore zmiany. Hansi Flick zapowiedział niedawno, że latem chciałby rozstać się z klubem. Szkoleniowiec może nie być jedyną osobą, która odejdzie z Monachium po tym sezonie. 

W maju ubiegłego roku Miroslav Klose został członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Bayernu Monachium. Kontrakt 42-latka wygasa po zakończeniu tego sezonu. Mistrz świata z 2014 roku z żalem przyznał, że nie poznaje już swojego klubu.

Komunikacja

Klose twierdzi, że nie przeszkadza mu brak kontaktu w sprawie przedłużenia umowy. Niemiec ma jednak żal do Hasana Salihamidzicia. Przeszkadza mu również atmosfera panująca w klubie i sposób, w jaki komunikują się ze sobą ludzie.

– Dla mnie osobiście nie jest żadnym problemem, że klub jeszcze się do mnie nie odezwał. Jednak to, co naprawdę daje mi do myślenia, to sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą tutaj w tej chwili – wyznał w rozmowie z „Bildem”.

– Szacunek dla siebie nawzajem, nawet jeśli nie zawsze ma się takie samo zdanie, to musi być coś absolutnego! Uli i Kalle uczynili z tego klubu globalną markę, ponieważ zawsze chodziło im o Bayern, a nie o osobistą próżność! – dodał Klose.

Urodzony w Opolu napastnik rozegrał w barwach „Die Roten” 150 meczów. Na koncie ma 53 trafienia oraz 27 asyst.