Kibice Legii powtórzą wyczyn fanów Lecha? Chcą zbojkotować finał Fortuna Pucharu Polski

Kibice Legii Warszawa chcą zbojkotować tegoroczny finał Fortuna Pucharu Polski. Bliźniacza sytuacja miała miejsce przed rokiem, kiedy decyzja władz nie spodobała się sympatykom Lecha Poznań.

Przed rokiem w finale Fortuna Pucharu Polski spotkały się Lech Poznań i Raków Częstochowa. Niestety, święto futbolu w naszym kraju przyniosło jedną, wielką katastrofę. Wszystko za sprawą decyzji władz, które zakazały wnoszenia flag, banerów i innych elementów oprawy, które przekraczają wymiary 1,5 metra na 2 metry. W związku z tym kibice Kolejorza postanowili zbojkotować finał i nie wchodzić na stadion. Wszystko w ramach protestu. Trybuny świeciły więc pustkami. Reportaż z ubiegłorocznego wydarzenia przeczytacie TUTAJ.

Tegoroczny finał Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 2 maja. Zmierzą się w nim Legia Warszawa i Raków Częstochowa. Przed kilkoma dniami wydano pozwolenie na organizację meczu na Stadionie Narodowym. Limit kibiców wyznaczono na 48 tysięcy.

W tym roku możemy być świadkami bliźniaczej sytuacji do tej sprzed roku. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”, Państwowa Straż Pożarna wciąż nie wydała zgody na wniesienie dużych flag, tzw. sektorówek. Podobnie było rok temu. Włodarczyk informuje, że kibice Legii chcą pójść tropem fanów Lecha i zamierzają zbojkotować finał Pucharu Polski. Kibice stołecznego klubu mieli już dać sygnał w tej sprawie do władz PZPN.

Do finału pozostały jeszcze nieco ponad 2 tygodnie. Sytuacja wciąż się jeszcze może zmienić. PZPN, z Cezarym Kuleszą na czele, ma prowadzić rozmowy z władzami. Jak czytamy, osiągnięcie porozumienia wciąż jest możliwe.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich