Kibice Lecha Poznań żądają zmian. Wskazali konkretne osoby do zwolnienia

Grupy Kibicowskie Lecha Poznań opublikowały oświadczenie, w którym domagają się zmian w klubie. Przede wszystkim żądają usunięcia Tomasza Rząsy i Andrzeja Kasprzaka.

Stanowisko kibiców

Kibice Kolejorza mają dość. Na swoim profilu społecznościowym ogłosili, że domagają się konkretnych zmian w strukturach Lecha Poznań. Zagrozili, że dopóki ich żądania nie zostaną spełnione, nie wrócą na trybuny.

Konkretne nazwiska

Swoje wymagania argumentują kolejnymi porażkami klubu. Według kibiców Kolejorza Tomasz Rząsa (dyrektor sportowy) i Andrzej Kasprzak (trener przygotowania motorycznego) powinni odejść z klubu. W ich miejsce żądają zatrudnienia specjalistów oraz osób, które potrafią się postawić. Wspomnianym wcześniej pracownikom klubu zarzuca się, że przytakują władzom klubu.

Będą uprzykrzać życie

Fanatycy mają dość, że ich klub jest „maszynką do zarabiania pieniędzy”. Oczekują trofeów i zaangażowania. Oprócz groźby bojkotu spotkań Kolejorza ogłosili, że mają wiele sposobów na uprzykrzenie życia pracownikom klubu.

Oświadczenie Grup Kibicowskich Lecha Poznań:

– żądamy odsunięcia od zespołu Andrzeja Kasprzaka

– usunięcia z klubu (pseudo)dyrektora sportowego Tomasza Rząsy

Dopóki nasz postulat nie zostanie zrealizowany nie wrócimy na trybuny, nawet gdy będzie to już możliwe. Oczywistym jest, że tęsknimy za powrotem na stadion, ale nie będzie on możliwy gdy osoby odpowiedzialne od lat za porażki i brak sukcesów naszego klubu będą dalej w Lechu Poznań, nawet na jakiś starannie poukrywanych stanowiskach. Żądamy zatrudnienia specjalistów, a nie przydupasów i klakierów, którzy tylko przytakują – nie znającemu się zbytnio na profesjonalnej i poważnej piłce – młodemu prezesowi.

My, kibice Lecha Poznań, nie damy się już więcej nabrać włodarzom klubu, który myślą tylko o pełnych kieszeniach, a tysiące fanów Kolejorza mają za nic. Pragniemy przypomnieć, że Lech Poznań to nie jest tylko maszynka do zarabiania pieniędzy na transferach. Lech Poznań to pasja, miłość, wiara i emocje. To nasza wielopokoleniowa tradycja… O czym wiele osób pracujących w tym klubie zapomniało.

Brak obecności na trybunach to tylko jeden z wielu pomysłów na uprzykrzenia życia wszystkim, który chcą z niego wycisnąć ostatnie soki. Jesteśmy bardzo kreatywni, ale przecież nie chodzi o to, by codziennie pod stadionem stacjonowały radiowozy. Tak jak dziś, prawda?

Oświadczenie Grup Kibicowskich Lecha Poznań

– żądamy odsunięcia od zespołu Andrzeja Kasprzaka
– usunięcia z klubu…

Opublikowany przez Kibice Lecha Poznań Czwartek, 8 kwietnia 2021