Kibice Bayernu niezadowoleni z zachowania Lewandowskiego: „Niszczy status legendy”

Robert Lewandowski nie ukrywa, że tego lata chciałby opuścić Bayern Monachium. Jego postanowienie nie spodobało się fanom Bawarczyków, a niektóre kluby kibica przygotowały nawet specjalne oświadczenia.

Od kilku tygodni coraz więcej mówi się o odejściu Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski również nie ukrywa, że jego czas w barwach trzydziestodwukrotnego mistrza Niemiec dobiegł końca i z chęcią poszukałby nowych wyzwań. W ostatnim czasie na tapecie wielu mediów pojawił się motyw przejścia 33-latka do FC Barcelony. Duma Katalonii złożyła nawet oficjalną ofertę, lecz władze Die Roten nie chcą słyszeć o odejściu napastnika przed wygaśnięciem kontraktu.

Polska ponownie gospodarzem EURO? PZPN chętnie zorganizuje kolejną wielką imprezę [CZYTAJ]

Swoje niezadowolenie wyrażają również sympatycy Bawarczyków. Ich zdaniem Robert Lewandowski powinien wypełnić obowiązującą umowę, a swoim zachowaniem okazuje brak wdzięczności wobec klubu oraz niszczy status swojej legendy.

– Jest niesamowicie niewdzięczny – możemy przeczytać w oświadczeniu fanklubu Kuge Adelzhausen.

– Bez Bayernu nie byłby światowym piłkarzem. Nasz klub powinien pokazać piłkarskiemu światu, że żaden zawodnik nie jest nad klubem. Opinia naszych członków jest jasna: stracił reputację, stał się persona non grata i wyrządza sobie najwięcej krzywdy. Niestety wcale go to nie interesuje… – takie opinie kibiców Die Roten zebrał portal sport1.de.

– To nic nowego, było podobnie, gdy desperacko chciał dołączyć do Realu Madryt. Dla Lewandowskiego nie jest to nowy numer. Coraz bardziej niszczy status legendy, który osiągnął. Powinien bardziej docenić klub, który mu to wszystko umożliwił. Zniszczył aurę, którą nabył. Byłby wyżej od Robbena, Ribery’ego czy Schweinsteigera, ale to zrujnował – uważa fanklub Floss.

To jest już koniec. Paulo Sousa zwolniony z Flamengo! [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk