Katarczyk o zmarłym pracowniku fizycznym. „Śmierć jest naturalna dla każdego człowieka – czy to we śnie, czy to w pracy” [WIDEO]

 

Nasser Al Khater wypowiedział się na temat robotników, którzy zginęli podczas budowy stadionów w Katarze. Działacz uważa, że „śmierć jest naturalna dla każdego człowieka – czy to we śnie, czy to w pracy”.

Mundial na trupach

Mistrzostwa Świata w Katarze są potocznie nazywane mundialem na trupach. Według doniesień „The Guardian” podczas budowy infrastruktury zginęło ponad 6500 pracowników fizycznych. Większość z nich pochodziła z Indii, Nepalu lub Pakistanu.

Bartosz Bereszyński rozchwytywany! AS Roma nie jest jedynym chętnym klubem [CZYTAJ]

Niegodne warunki

Imigranci pracowali w niegodnych warunkach, często narażając swoje zdrowie – bez żadnych zabezpieczeń. Kwestia śmierci pracowników nie porusza jednak osób związanych z Katarem. Głos w sprawie robotników zabrał dyrektor naczelny organizacji mundialu, Nasser Al Khater.

– Śmierć jest naturalna dla każdego człowieka – czy to we śnie, czy to w pracy – wypalił.

Marek Papszun został zapytany o zastąpienie Michniewicza. Wymowna odpowiedź [CZYTAJ]

Wypowiedź Nassera Al Khatera nawiązuje do niedawnych wydarzeń. Kilka dni temu angielskie media poinformowały, iż doszło do kolejnej śmierci robotnika. Mężczyzna zmarł podczas wykonywania napraw w ośrodku treningowym, z którego korzystali Saudyjczycy.

Źródło: Twitter/Meczyki