Kasper Hamalainen wspomina zamieszanie związane z jego transferem do Legii. „Reakcje były jednak dużo gorsze, niż się spodziewałem”

Kasper Hamalainen w przeszłości reprezentował barwy Lecha Poznań i Legii Warszawa. Fin w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu WP Sportowe Fakty powspominał czasy, w których reprezentował oba polskie zespoły.

Dobrze wspomina te okresy

– Zapisałem swoją historię w obu klubach. Tak, jak powiedziałeś, pod wieloma względami są podobieństwa. Mistrzostwo Polski z Lechem, mistrzostwa Polski z Legią, udział w Lidze Mistrzów z Legią. Choć nie odegrałem w tych rozgrywkach i ogólnie w Legii tak dużej roli jakbym chciał. Reasumując: dobrze wspominam oba te okresy – powiedział Fin na łamach WP Sportowe Fakty.

Hamalainen dołączył do Kolejorza w styczniu 2013 roku. Z Lechem Poznań zdobył mistrzostwo Polski. Później jednak zmienił otoczenie. Jego kolejnym klubem była warszawska Legia, z którą zdobył dwa tytuły mistrzowskie.

Zmiana otoczenia

Przejście Fina z Lecha do Legii wzbudziło spore zamieszanie wśród poznańskich kibiców. Jak sam komentuje, nie spodziewał się takiego „dymu”.

– Muszę przyznać, że reakcje były jednak dużo gorsze, niż się spodziewałem. Przed podjęciem decyzji myślałem o tym wielokrotnie, wiedziałem, że będzie gorąco. Ale uważałem też, że skoro jestem cudzoziemcem, to „dym” nie będzie aż tak wielki jak w przypadku polskiego piłkarza i takiego transferu. No i pod tym względem się pomyliłem. Ale to moje życie, moja kariera. Uznałem, że w tamtym momencie to była dla mnie najlepsza propozycja – przyznał w rozmowie z Koźmińskim Hamalainen.

Kasper Hamalainen zanotował w Legii Warszawa 114 występów. W tym czasie zdobył 24 bramki i zanotował 18 asyst. Spotkanie między Lechem a Legią odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30.

Źródło: WP Sportowe Fakty