Karim Benzema ponownie skłócony z kadrą narodową. Zawodnik Realu Madryt uciął wszelkie kontakty

Na kilka dni przed startem mundialowych zmagań w wykonaniu reprezentacji Francji wiadomo było, że Karim Benzema opuści turniej z powodu kontuzji. Napastnik Realu Madryt został odesłany ze zgrupowania kadry, z czym zupełnie się nie zgadzał. W tym momencie laureat Złotej Piłki 2022 ponownie jest w konflikcie z selekcjonerem. 

Francuzi podzielili już premię za ewentualny triumf w finale MŚ. Wielkie pieniądze od FIFY [CZYTAJ]

W czerwcu ubiegłego roku Karim Benzema niespodziewanie wrócił do składu „Trójkolorowych”. Gwiazdor Realu Madryt przez lata nie był powoływany do reprezentacji Francji ze względu na aferę związaną z szantażowaniem Mathieu Valbueny. Didier Deschamps postanowił dać mu jeszcze jedną szansę.

Howard Webb chwali Szymona Marciniaka przed finałem MŚ. „Jest świetnym sędzią” [CZYTAJ]

Od tamtej pory 34-latek wystąpił w szesnastu spotkaniach kadry narodowej. Benzema wziął również udział w zeszłorocznych mistrzostwach Europy, które zakończyły się dla Francuzów blamażem. Mistrzowie świata z 2018 roku w fatalnym stylu przegrali ze Szwajcarią na etapie 1/8 finału.

Josip Juranović docenia swój czas w Legii Warszawa. „To na pewno był ważny moment” [CZYTAJ]

Benzema ponownie poza reprezentacją

Cezary Kulesza motywuje polskich arbitrów. „To będzie historyczny dzień” [CZYTAJ]

Pomimo licznych problemów ze zdrowiem Karim Benzema został powołany na mistrzostwa świata w Katarze. Ostatecznie piłkarz „Królewskich” podczas turnieju nie rozegrał nawet minuty ze względu na odniesienie urazu mięśniowego podczas jednego z treningów. Deschamps postanowił odesłać 34-latka do domu.

Chorwacja z trzecim medalem w historii MŚ! W kraju zapanowała euforia [WIDEO]

Napastnik bardzo źle zniósł polecenie otrzymane od swojego trenera. Benzema twierdził, iż jest w stanie wyleczyć kontuzję i pomóc swojej drużynie w dalszej fazie rozgrywek. Od momentu wyjazdu ze zgrupowania zawodnik zerwał kontakty z selekcjonerem oraz innymi członkami kadry.

Herve Renard gotowy objąć reprezentację Polski? Nowe szczegóły ws. poszukiwań selekcjonera [CZYTAJ]