Karim Benzema już bajeruje w Arabii Saudyjskiej. „Al Ittihad ma wspaniałą historię”

Karim Benzema udzielił pierwszego wywiadu po podpisaniu kontraktu z Al Ittihad. Zgodnie z oczekiwaniami Francuz w pozytywny sposób wypowiedział się na temat Arabii Saudyjskiej jako kraju oraz tamtejszego futbolu.

Saudyjscy szejkowie ruszyli po najlepszych piłkarzy na świecie. W zimę szeregi Al Nassr zasilił Cristiano Ronaldo. W tym tygodniu kontrakt z Al Ittihad podpisał Karim Benzema. Już niedługo może zostać również ogłoszony transfer N’Golo Kante. W ostatnich dniach media podawały także informacje o zainteresowaniu wieloma innymi piłkarzami grającymi w Europie ze strony saudyjskich klubów.

O zainteresowaniu Karimem Benzemą ze strony Saudyjczyków mówiło się od nieco dłuższego czasu. Wolny transfer został ogłoszony we wtorek. Francuz podpisał kontrakt z Al Ittihad na 2 lata z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Mówi się, że Benzema będzie mógł liczyć na zarobki rzędu 200 milionów euro netto za sezon.

W dniu prezentacji Karim Benzema udzielił także kilku wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu. Podobnie jak wcześniej Cristiano Ronaldo, tak i teraz Karim Benzema w przychylny sposób wypowiedział się na temat przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej. Nie zabrakło kurtuazyjnych wypowiedzi na temat kraju oraz klubu, w którym będzie teraz występował.

– Jestem podekscytowany możliwością gry w nowej lidze, w innym kraju. Al Ittihad ma wspaniałą historię, niewiarygodnie oddanych kibiców i duże ambicje, by stać się dużą siłą w Azji po wygraniu ligi saudyjskiej – powiedział Karim Benzema.

– Miałem szczęście osiągnąć ogromne sukcesy w mojej karierze, wygrałem wszystko, co było do wygrania w Hiszpanii i w Europie. Czuję, że teraz jest odpowiedni czas na nowe wyzwanie i nowy projekt – stwierdził.

– Za każdym razem, kiedy odwiedzałem Arabię Saudyjską, czułem ogromne ciepło i miłość ze strony ludzi i kibiców. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do nowych kolegów z drużyny i wspólnie z nimi wzniosę ten wspaniały klub oraz cały futbol w Arabii Saudyjskiej na wyższy poziom – zadeklarował Francuz.

– Al Ittihad jest dla mnie nowym wyzwaniem. To silna liga z wieloma dobrymi piłkarzami – ocenił Benzema.

Michał Budzich