Kamil Grosicki jest już w Warszawie. Sousa przygotował dla niego specjalny plan

Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski zdradził, że Kamil Grosicki jest już w Warszawie. Piłkarz West Bromwich Albion przygotowuje się do debiutanckiego zgrupowania Paulo Sousy. Kwiatkowski o szczegółach opowiedział w „Prawdzie Futbolu”.

Powołanie Kamila Grosickiego na marcowe mecze „Biało-Czerwonych” wywołało niemałe kontrowersje. 32-latek w ogóle nie gra w swoim klubie, co wzbudza wątpliwości w sprawie jego formy. Mimo braku regularnych występów Sousa zdecydował się na danie szansy „Grosikowi”.

Jest plan

Okazuje się, że Portugalczyk zdążył przemyśleć całą sytuację. Selekcjoner Polaków przygotował dla Grosickiego specjalny plan treningowy, dzięki któremu ma być gotowy na nadchodzące mecze. Piłkarz jest już w Warszawie, gdzie rozpoczął przygotowania do zgrupowania. Reszta kadrowiczów do stolicy przyleci dopiero za tydzień, 22 marca.

– On jest od soboty w Warszawie. W piątek zagrał w rezerwach WBA, a potem wsiadł w samolot i przyleciał do Polski. Można powiedzieć, że dla niego zgrupowanie się już zaczęło – wyznał Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski na kanale „Prawda Futbolu”.

Wcześniejszy przylot Grosickiego do Warszawy nie oznacza jednak, że jest to dla niego czas wypoczynku. Kwiatkowski poinformował, że 32-latek ma rozpisane szczegóły odnośnie treningów. Wszystko po to, aby nabrał odpowiedniego przygotowania, a także nie wypadł z rytmu.

– On nie przyleciał do Warszawy, by chodzić po różnych miejscach. Galerie i kasyna są zamknięte. On po prostu ma treningi. Jest dwóch specjalistów przygotowanie fizycznego, których Paulo Sousa przywiózł ze sobą. Grosicki praktycznie codziennie ma mieć treningi po to, by nie wypaść z rytmu. Trenerzy z bliska mogą zobaczyć, w jakiej jest dyspozycji fizycznej – zaznaczył.

Radość

Jak zareagował na taki pomysł sam piłkarz? Z reakcji Kwiatkowskiego wynika jasno, że „Grosik” podszedł do tego rozwiązania z entuzjazmem. Również klub zawodnika nie robił mu problemów.

– On się bardzo ucieszył, że jest taka możliwość. Propozycję złożył mu sztab trenerski. „Grosik” był bardzo chętny na przyjazd. Porozmawialiśmy z klubem, że chcemy mieć go wcześniej. Zapewnimy mu doskonałe warunki. Będzie miał treningi, będzie w reżimie sanitarnym – podkreślił.

– Ja rozmawiałem z „Grosikiem” po jego konsultacjach z Paulo Sousą, gdy selekcjoner powiedział mu, że da mu szansę. Wtedy Grosicki do mnie zadzwonił i przyznał, że dostał tlen. Więc wiemy, jak dla niego ważna jest reprezentacja. Miejmy, że ten tlen do czegoś mu się przyda – dodał.

– Trudno wyobrażać sobie, że Kamil jest gotowy na 90 minut gry. To jest jednak zawodnik, który po zmianie w końcówce może dać coś dobrego. Warto dać mu szansę. Niech się sam pokaże trenerowi Sousie. Na bazie zgrupowania marcowego selekcjoner będzie podejmował decyzje dotyczące wyjazdu na obóz przygotowawczy przed EURO – podsumował.

Całą rozmowę Jakuba Kwiatkowskiego z Romanem Kołtoniem możecie obejrzeć poniżej: