Kamil Grosicki gra w kadrze za zasługi? Paulo Sousa potwierdza, czemu go powołał

Powołanie Kamila Grosickiego na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski wywołało spore kontrowersje. 32-latek nie gra w drużynie West Bromwich. Z tego powodu większość kibiców, a także ekspertów uważa, że w kadrze znalazł się za zasługi. Paulo Sousa skomentował swoją decyzję w rozmowie z Jackiem Kurowskim z „TVP Sport”.

Sytuacja Grosickiego w tym sezonie jest bardzo słaba. Polak nie może liczyć na regularną grę w WBA. Do tej pory zanotował zaledwie pięć spotkań. Dwa kolejne dołożył również w rezerwowym zespole.

Brak odpowiedniego rytmu meczowego powoduje gorsze przygotowanie do grania na odpowiednim poziomie. Paulo Sousa wysyłając powołanie „Grosikowi” skomponował dla niego specjalną listę treningów. Skrzydłowy jest w Warszawie od początku tygodnia i przygotowuje się do marcowych meczów.

„Za zasługi”

Selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Jackiem Kurowskim z „TVP Sport” opowiedział o powołaniu Grosickiego. Portugalczyk szczerze przyznaje, że po części szansę dostał za zasługi dla kadry, jednak nie był to jedyny powód.

– Bez wątpienia po części został powołany za zasługi. Zasłużył na powołanie za wszystko, co zrobił dla reprezentacji – przyznał Sousa.

– Zapytałem go: „Kamil, dasz radę? Czujesz się na siłach?”. W jego przypadku najważniejsza jest ambicja, chęć dalszej gry, oddanie dla reprezentacji. Wiem, że nie gra, ale mamy wielu piłkarzy, którzy od miesięcy nie grają. Część naszych najlepszych graczy z poprzednich turniejów ma takie problemy – dodał szkoleniowiec, uspokajając niezadowolonych kibiców.

28 marca reprezentacja Polski zmierzy się w Budapeszcie z Węgrami. Tym samym „Biało-Czerwoni” rozpoczną eliminacje do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Trzy dni po spotkaniu Polacy wrócą do kraju, gdzie zagrają z Andorą. 31 marca na Wembley podejmą Anglię.