Kamil Grabara skrytykowany przez byłego trenera. „Jest dużym egoistą”

Kamil Grabara zrobił wokół siebie spory szum, gdy Argentyna grała z Australią w 1/8 finału mistrzostw świata. Polski bramkarz wbił wówczas szpilkę Matthew Ryan’owi, z którym na co dzień rywalizuje o miejsce między słupkami FC Kopenhagi. Teraz skrytykował go jego były trener. 

Grabara ma pewne miejsce w bramce duńskiej drużyny. Ryan został ściągnięty do klubu tylko po to, aby zastąpić Polaka, kiedy ten był kontuzjowany. Z powodu urazu 23-latek stracił początek sezonu, ale po powrocie do zdrowia od razu wrócił do składu.

Krytyka trenera

Bramkarze nie pałają do siebie sympatią. Podczas mistrzostw świata mieliśmy tego idealny przykład, gry Argentyna grała z Australią. W ekipie z Oceanii występował właśnie Ryan. Popełnił on błąd, który dał „Albicelestes” drugiego gola.

Grabara wykorzystał to i wbił rywalowi szpilkę, zamieszczając wymowny wpis na Twitterze. Zachowanie Polaka odbiło się sporym echem w Danii i było szeroko komentowane. Głos zabrał nawet David Nielsen, który trenował naszego golkipera w Aarhus.

– Myślę, że to, co on robi, jest szalenie prowokacyjne. Robi to na forum publicznym, dlatego takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. On jest bardzo dużym egoistą, ma specyficzną mentalność – ocenił w telewizji „TV2”.

Grabar zagrał w 13 spotkaniach tego sezonu w barwach Kopenhagi. Zachował w nich 5 razy czyste konto i wypuścił 14 bramek.