Kamil Grabara mógł trafić do Bayernu Monachium! Miał zastąpić Manuela Neuera

Kamil Grabara był jedną z opcji Bayernu Monachium do zastąpienia kontuzjowanego Manuela Neuera. Ostatecznie władze Die Roten postawiły na Yanna Sommera.

Manuel Neuer po raz ostatni pojawił się na boisku w oficjalnym meczu 1 grudnia 2022 roku podczas Mistrzostw Świata. Po zakończeniu mundialu w Katarze niemiecki bramkarz złamał nogę podczas jazdy na nartach. Kontuzja ta oznacza dla niego koniec sezonu.

Sommer w Bayernie

Bayern, jak co sezon, rywalizuje o najwyższe cele. Aby było to możliwe, Bawarczycy muszą mieć klasowego golkipera. W związku z kontuzją Neuera zarząd Bayernu rozpoczął poszukiwania jego zastępcy. Ostatecznie padło na doświadczonego Yanna Sommera. Bayern zapłacił za 34-letniego bramkarza 8 milionów euro. Szwajcar podpisał kontrakt do 2025 roku.

Bundesliga obserwuje Grabarę

Jak się jednak okazuje, jedną z opcji Bayernu do zastąpienia Manuela Neuera był Kamil Grabara! Polski bramkarz był jedną z alternatyw dla Sommera. Okazuje się jednak, że transferu Grabary do Bundesligi wcale nie można wykluczyć. Niemieckie media informują, że wiele klubów z Bundesligi śledzi poczynania polskiego golkipera.

Michał Budzich

Dodaj komentarz