Jurgen Klopp znów ostro o UEFIE. „Nikt nie myśli o piłkarzach”

Jurgen Klopp ponownie zaatakował Aleksandra Ceferina. Niemiecki szkoleniowiec kontynuuje głoszenie tezy, że piłkarze grają zbyt wiele spotkań.

Klopp apeluje do UEFY

Jurgen Klopp wielokrotnie powtarzał, że piłkarze grają zbyt wiele spotkań. Niemiecki szkoleniowiec sugerował, że UEFA powinna zdziałać coś w kierunku redukcji liczby spotkań. Trener Liverpoolu spotkał się z odpowiedzią Aleksandra Ceferina.

Kontrowersyjna opinia byłego trenera Atletico. „Aubameyang jest lepszy od Lewandowskiego” [CZYTAJ]

Słoweniec stwierdził, że jeśli piłkarze będą grać mniej, to spadną ich zarobki. Działacz dodał, że na pracę mogą narzekać pracownicy fabryki.

Niemiec odpowiedział reprezentantowi UEFY

– Wiem, czym jest praca. Chcę tylko podkreślić, że nie da się grać bez piłkarzy. Futbol jest naprawdę fajny tylko wtedy, gdy najlepsi są na boisku. Aleksander Ceferin wyszedł z kąta i mówi, że inni ludzie muszą dużo więcej pracować. Wiem o tym. Ceferin nie musi mi tego powtarzać. Wszyscy wymyślają nowe rozgrywki, ale nikt nie myśli o piłkarzach – powiedział trener Liverpoolu.

Antonio Conte zaczepił Thomasa Tuchela na Instagramie. „Na szczęście cię nie widziałem…” [CZYTAJ]

– Powiększamy mistrzostwa świata, by kolejne drużyny również mogły grać. Sprawiamy też, że mistrzostwa Europy są większe. To niesamowite! Trzeba znaleźć rozsądne rozwiązanie. Nie polega ono na ciągłym wymyślaniu nowych rozgrywek i ich powiększaniu. To jest szaleństwo – dodał Niemiec.

Źródło: Kicker, Meczyki.pl