Jurgen Klopp docenia Roberta Lewandowskiego. „To absolutna maszyna”

Jurgen Klopp współpracował z Robertem Lewandowskim w Borussii Dortmund w latach 2010-2014. To 53-latek był jedną z osób, która pomogła „Lewemu” wejść na szczyt. Niemiec zapytany o obecną formę Polaka stwierdził, że napastnik jest absolutną maszyną.

Pomógł mu się ukształtować

Robert Lewandowski pod batutą Jurgena Kloppa zdobył 103 bramki w 187 występach. W jednym z wywiadów polski napastnik nazwał byłego trenera BVB „piłkarskim ojcem”. Pozytywnie mówił o jego wymaganiach i surowym podejściu. Według Lewandowskiego to pomogło mu się ukształtować.

„Lewandowski? To maszyna”

Widać, że panowie zachowują dobre relacje bowiem 53-latek także dobrze wspomina „Lewego”. Dziennikarze Sport Bilda w rozmowie z Jurgenem Kloppem zapytali go o najlepszego piłkarza z jakim współpracował. Niemiec bez zastanowienia wskazał na Polaka.

– Robert Lewandowski. Nie byłoby w porządku powiedzieć tego o jakimkolwiek innym piłkarzu niż „Lewy”. Gdyby każdy piłkarz rozwijał się podobnie jak Lewandowski od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem go w barwach Lecha Poznań, futbol byłby absolutnie szalony. To absolutna maszyna – ocenił Jurgen Klopp.

Źródło: WP Sportowe Fakty