Jóźwiak adresatem rasistowskich obelg: „Będziemy pracować z odpowiednimi służbami, by zidentyfikować sprawców tych czynów”

W sobotę Derby County przegrało z Peterborough 1:2. Kamil Jóźwiak zawinił przy jednej z bramek i spotkał się z rasistowskimi wyzwiskami.

Słaby występ

Kamil Jóźwiak w sobotnim meczu przeciwko Peterbotough wszedł na murawę w 84. minucie, gdy jego Derby County wygrywało jeszcze 1:0. Nagle cały mecz odwrócił się o 180 stopni. Drużyna Darrena Fergusona zdążyła odrobić straty,  wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać spotkanie. Gospodarze pierwszą z bramek zdobyli w 91. minucie, a kolejną 8 minut później.

Nie ma miejsca na rasizm na stadionach!

Przy jednej z bramek zawinił Kamil Jóźwiak, który był później wulgarnie i rasistowsko obrażany przez swoich kibiców. Całą sprawą zajęli się SkauciUK, a jeden z kibiców będących na meczu potwierdził całą sytuację. Również Derby County nie zamierza zostawić sprawy bez ukarania winnych.

– Dziękujemy Punjabi Rams za słuszne zgłoszenie tego typu incydentów, nigdy nie wyrazimy zgody na tego typu zachowania. Będziemy pracować z odpowiednimi służbami, by zidentyfikować sprawców tych czynówmożemy przeczytać na Twitterze Derby County.

Kacper Polaczyk