Josip Juranović po transferze do Celtiku Glasgow: „Celtic to wielki klub, dla mnie to krok do przodu”

Josip Juranović został piłkarzem szkockiego Celtiku Glasgow. Po ogłoszeniu transferu pojawił się wywiad z byłym już piłkarze Legii Warszawa, w którym poruszono kilka ciekawych kwestii.

Ostatni mecz

Mecz ze Slavią Praga był ostatnim spotkaniem Josipa Juranovicia w barwach Legii Warszawa. Chorwat pożegnał się z polskimi kibicami piękną oraz niezwykle ważną bramką, którą możecie obejrzeć tutaj. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa, gdyż Legia ostatecznie zremisowała ze Slavią 2:2.

– My, jako zespół, zawsze wierzyliśmy w siebie. To przecież nie był pierwszy mecz, z silnym rywalem, na wyjeździe, gdy pokazaliśmy się z dobrej strony. Na stadionie Dinama Zagrzeb też się „postawiliśmy” teoretycznie mocniejszym. A wynik w Pradze jest bardzo solidny i sprawia, że kwestia awansu jest otwarta. Będę bardzo kibicował kolegom – skomentował mecz ze Slavią Josip Juranović.

Niełatwa decyzja

Juranović trafił do Legii w zeszłym roku. Wówczas stołeczny klub zapłacił za Chorwata Hajdukowi Split 400 tysięcy euro. Kolejnym przystankiem w karierze Josipa będzie Celtic, który zapłacił za niego 3 miliony euro. Jak mówi sam zainteresowany, decyzja nt. transferu nie należała do najłatwiejszych.

– Biorąc pod uwagę sferę mentalną, to jak dobrze czułem się w Legii, na pewno nie była to łatwa decyzja. Ale z drugiej strony – jednak łatwą patrząc na aspekt sportowy. Celtic to wielki klub, dla mnie to krok do przodu. Z tego punktu widzenia nie miałem więc wątpliwości – zdradził nowy nabytek Celtiku Glasgow.

Pożegnanie z kibicami

W sumie Juranović spędził w Legii nieco ponad rok. W tym czasie zagrał w 41 oficjalnych meczach, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował 10 asyst. Z kolegami z zespołu zdołał wywalczyć w zeszłym sezonie mistrzostwo Polski.

– Ode mnie słowo „dziękuję”. Za to, że razem z Wami byłem częścią wielkiego klubu. Za to, że gdy ostatnio graliśmy u siebie z Dinamem Zagrzeb, naprawdę czułem, że jest nas dwunastu. Ja idę dalej, ale wy bądźcie z Legią. Ja też będę tu wracał. Bo Legia i Warszawa to wspaniałe miejsce – przekazał Juranović.

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich