Jose Mourinho skomentował wygraną Japonii z Niemcami. „Nie jest to wielka niespodzianka”

 

AS Roma przebywa obecnie na obozie treningowym w Japonii. Jose Mourinho podczas konferencji prasowej został poproszony o komentarz w sprawie środowej wygranej tego kraju w spotkaniu z Niemcami. Portugalski trener uważa, że nie była to wielka niespodzianka.

Świetny mecz w wykonaniu Japonii

Reprezentacja Japonii wygrała z Niemcami w środowym meczu Mistrzostw Świata w Katarze. Piłkarze z Azji odrobili straty po bramce Ilkaya Gundogana i pokonali podopiecznych Hansiego Flicka 2:1.

Tłumy japońskich kibiców na ulicach Tokio. Euforia w dzielnicy Shibuya po wygranej z Niemcami [WIDEO]

Przebywający z AS Romą w Japonii Jose Mourinho został zapytany o środowy triumf tego kraju. Portugalski szkoleniowiec Giallorossich uważa, że mentalność azjatyckich piłkarzy jest wyjątkowa, ponieważ skupiają się na grze dla zespołu.

– Oczywiście, to fantastyczne osiągnięcie, ale szczerze mówiąc, nie jest to wielka niespodzianka. Japonia to dobry zespół, z dobrymi graczami, którzy zebrali doświadczenie. Większość piłkarzy gra w Europie, gdzie szybko się rozwijają i lepiej rozumieją, czym jest najwyższy poziom. Myślę, że mentalność zawodników i drużyn również ma znaczenie – powiedział trener Giallorossich.

Szwajcaria pokonała Kamerun po trafieniu Embolo. Napastnik nie cieszył się z bramki ze względu na swoje pochodzenie [WIDEO]

– Obecnie w europejskim futbolu bardzo koncentrujemy się na jednostkach, na ego. To różnica. Nigdy nie trenowałem japońskich graczy, ale trenowałem graczy z Azji i w moim przypadku miałem szczęście, bo trenowałem najlepszych zawodników z tego regionu. Zrozumiałem, że ich mentalność jest naprawdę wyjątkowa. Zespół jest najważniejszy, ludzie grają dla zespołu, a nie dla siebie samych – dodał Jose Mourinho.

Źródło: Sky Sports/Meczyki.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments