John van den Brom po podpisaniu kontraktu z Lechem Poznań: „Musimy być gotowi na mecz z Karabachem”

Lech Poznań zakontraktował nowego szkoleniowca. Trenerem mistrzów Polski został John van den Brom. Holender podpisał z klubem z Wielkopolski dwuletni kontrakt. 55-latek opowiedział o swoich wrażeniach po sygnowaniu umowy.

Szacunek dla Skorży

Maciej Skorża po zdobyciu mistrzostwa z Lechem Poznań postanowił zrezygnować z funkcji trenera w klubie. Przyczyną takiej decyzji były problemy osobiste. Nowy szkoleniowiec Kolejorza okazał szacunek Skorży za osiągnięte wyniki.

– Po pierwsze, chciałbym wyrazić szacunek wobec poprzedniego trenera za wyniki, jakie osiągał. Wykonał świetną pracę, po czym musiał odejść z przyczyn osobistych i to sprawiło, że klub się do mnie zgłosił. Możliwość pracy w klubie mistrza Polski i gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów to dla mnie ogromna szansa. Wiem, że zawodnicy ruszyli już z treningami, ale mamy wciąż czas, by przygotować zespół na bardzo ważne spotkania, a pierwsze z nich 5 lipca – powiedział nowy trener Kolejorza w rozmowie z klubowymi mediami.

Rozmowy od dziesięciu dni

– Od dziesięciu dni rozmawiałem z klubem i od tego momentu już zdążyłem obejrzeć dużo meczów tej drużyny, głównie z ostatniego roku. Muszę także osobiście spotkać się z każdym z zawodników. W piłce jednak ten proces zachodzi łatwo, podczas okresu przygotowawczego będziemy sporo wspólnie ciężko pracować, a to najlepszy czas, by się poznać. Mam już w głowie swój pomysł na grę z wykorzystaniem piłkarzy, którzy byli tu również w ciągu ostatniego roku – dodał Holender.

Szokujące słowa prezesa francuskiej federacji. Mbappe chciał zakończyć karierę w kadrze [CZYTAJ]

Sekretne odwiedziny i przygotowania do eliminacji Ligi Mistrzów

– Odwiedziłem klub w zeszłym tygodniu, co wtedy było małym sekretem, ale teraz już możemy o tym rozmawiać. Omawialiśmy szeroko właśnie te zagadnienia, by przygotować drużynę na wiele dni w krótkim okresie. Po pierwsze, musimy być gotowi na 5 lipca i mecz o Ligę Mistrzów z Karabachem Agdam – podsumował van den Brom.

Zmiany w sztabie

Lech Poznań poinformował także o zmianach w sztabie szkoleniowym. Klub opuścili Rafał Janas oraz Wojciech Makowski, a w ich miejsce wstąpią Denny Landzaat oraz Hubert Wędzonka.

Bramkarz Liverpoolu może trafić do Radomiaka Radom. „Sprawa jest na bardzo zaawansowanym etapie” [CZYTAJ]

Źródło: Lech Poznań

Adam Dworak
Obserwuj
Latest posts by Adam Dworak (see all)