Jerzy Engel zostaje przy swoim. „Jestem za tym, żeby polską reprezentację zawsze prowadzili polscy trenerzy”

 

Jerzy Engel w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty wypowiedział się na temat zatrudnienia Fernando Santosa. Były selekcjoner Biało-Czerwonych wolałby, żeby nowym trenerem kadry był Polak.

Nowy selekcjoner

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk do niedawna prowadził kadrę swojej ojczyzny. Nie wszyscy są zadowoleni z nominacji 68-latka na stanowisko trenera Biało-Czerwonych. Jerzy Engel w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty przyznał, że tę posadę powinien otrzymać Polak.

– Moje zdanie jest znane od dawna. Wykładałem w polskiej szkole trenerów m.in. wśród wielu znakomitych wykładowców, również tych przyjeżdżających z zagranicy. Dlatego jestem za tym, żeby polską reprezentację zawsze prowadzili polscy szkoleniowcy – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

Piotr Świerczewski nie zmieniałby trenera reprezentacji Polski. „Michniewicz był bardzo dobry” [CZYTAJ]

– Polskich trenerów też się chwali za myśl szkoleniową, dobre prowadzenie zespołu itd. Nikt nie krytykuje Beenhakkera, tylko jak patrzymy na to, co zostało po nim czy innym szkoleniowcu lub co osiągnęli więcej niż polscy trenerzy na dużych imprezach, to nic z tego nie wyniknęło – dodał Engel.

– Żaden z nich nie osiągnął tyle, co chociażby Czesław Michniewicz i to jest wyznacznik tego, co ewentualnie można po sobie pozostawić – podsumował.

Źródło: WP Sportowe Fakty

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments