Jerzy Engel o wyniku reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. „1/8 finału to nie sukces, stawiamy sobie zbyt małe cele”

 

Jerzy Engel wypowiedział się na temat występu reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Były selekcjoner Biało-Czerwonych uważa, że 1/8 finału nie powinna być odbierana jako sukces.

„Awans do 1/8 finału nie jest sukcesem”

Czesław Michniewicz i jego podopieczni wykonali cel, jaki przed nimi postawiono. Reprezentacja Polski awansowała z fazy grupowej na Mistrzostwach Świata w Katarze. Biało-Czerwoni w 1/8 finału ulegli jednak znacznie lepszym Francuzom.

Transfer Bereszyńskiego niemal dopięty! Sampdoria rozmawia z potentatem Serie A [CZYTAJ]

Jerzy Engel w rozmowie z Interią wypowiedział się na temat występu polskiej kadry na tegorocznym mundialu. Były selekcjoner Biało-Czerwonych uważa, że nie należy traktować awansu do 1/8 finału jako sukces.

– Czy to był sukces? Absolutnie nie. Generalnie stawiamy sobie zbyt małe cele i stąd biorą się problemy. Czesław Michniewicz dostał zadanie wyjść z grupy i zdobył remis, wygrał, przegrał, ale je zrealizował. Tylko że to był cel minimalistyczny. Nie taki w ogóle powinien być stawiany. To był błąd jeszcze przed mundialem – powiedział Jerzy Engel w rozmowie z Interią.

Źródło: Interia