Jerzy Dudek zachwycony postępami Roberta Lewandowskiego. „Nie widziałem po nim poczucia nasycenia”

Jerzy Dudek pochylił się nad karierą Roberta Lewandowskiego w felietonie dla Przeglądu Sportowego. Były reprezentant Polski zwrócił uwagę na stopniowy rozwój snajpera Bayernu Monachium.

Nienasycony „Lewy”

Robert Lewandowski od kilku lat zalicza postępy. Kapitan reprezentacji Polski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ciężka praca w przypadku byłego piłkarza Lecha Poznań popłaciła. Jerzy Dudek pochylił się nad jego karierą na łamach Przeglądu Sportowego.

– Gdy dojrzał jako człowiek, był gotowy na kolejne wyzwania. Mówiąc wprost, nie podniecał się poszczególnymi sukcesami. Nie widziałem po nim poczucia nasycenia. Skrócił dystans pomiędzy Polską a wielką piłką. Sukces Lewandowskiego był oczekiwany i wypracowany – czytamy w felietonie byłego bramkarza Realu Madryt i Liverpoolu.

Najlepszy strzelec

Snajper Bayernu Monachium odebrał niedawno nagrodę Złotego Buta za sezon 2020/21. To wyróżnienie mówi o tym, jak w ostatnich latach rozwinął się Robert Lewandowski. Polak zanotował 41 trafień w minionym sezonie Bundesligi, bijąc rekord legendarnego Gerda Muellera.

– W przypadku Złotego Buta sytuacja jest bardziej klarowna, bo decydują liczby, a nie ewentualna popularność lub głosy innych ludzi, w tym dziennikarzy. Poprzedni sezon w wykonaniu Roberta był niesamowity – zakończył Dudek.

Źródło: Przegląd Sportowy

Adam Dworak
Obserwuj