Jerzy Dudek zabrał głos przed meczami reprezentacji Polski. „Michniewicz nie ma czasu”

 

Jerzy Dudek udzielił wywiadu Faktowi. Były bramkarz reprezentacji Polski zabrał głos w sprawie nadchodzących meczów Biało-Czerwonych i zbliżającego się mundialu. 49-latek stwierdził, że Czesławowi Michniewiczowi brakuje czasu na przygotowanie zespołu do mistrzostw świata.

Walka z czasem

Już w czwartek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski podejmie na PGE Narodowym kadrę Holandii. Jerzy Dudek uważa, że wrześniowe zgrupowanie Biało-Czerwonych będzie sporym wyzwaniem dla Czesława Michniewicza. Były bramkarz twierdzi, że selekcjoner musi dokonać ostatnich wyborów przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Katarze.

Arkadiusz Milik opowiedział o szczegółach transferu do Juventusu. „Decyzja była bardzo szybka” [CZYTAJ]

Dudek uważa, że reprezentacja Polski wciąż się kształtuje, a Czesław Michniewicz potrzebuje czasu, którego jest bardzo mało. Wrześniowe mecze Ligi Narodów mają być ostatnim sprawdzianem dla piłkarzy przed wyjazdem na mundial.

– To zespół, który wciąż się kształtuje i brakuje mu czegoś charakterystycznego, brakuje automatyzmów. Ale żeby drużyna była lepiej zgrana, potrzeba czasu. A tego Michniewicz nie ma. Do tego dochodzą kontuzje wymuszające pewne zmiany – powiedział Jerzy Dudek w Fakcie.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Holandią [CZYTAJ]

– Selekcjoner pracuje z bardzo plastycznym materiałem i musi znaleźć sposób, żeby ulepić z niego coś sensownego. Nie zapominajmy, że mecze z Holandią i Walią to nie tylko test, ale też gra o utrzymanie w najlepszej grupie Ligi Narodów. Walczymy o to, by nie wypaść z elitarnego grona i dalej mierzyć się z najlepszymi, to też ważne. Dlatego wydaje mi się, że trener Michniewicz będzie szukał optymalnego składu i stabilizacji – dodał były bramkarz Realu Madryt.

Źródło: Fakt