Jan Urban był blisko objęcia reprezentacji Polski. Syn trenera ujawnia kulisy

Jan Urban był blisko objęcia reprezentacji Polski. Syn uznanego szkoleniowca wspomina, że rozmowy z PZPN były zaawansowane. Ostatecznie nic z tego jednak nie wyszło.

Przez niemal cały styczeń ciągnęła się saga związana z poszukiwaniami nowego selekcjonera dla reprezentacji Polski. Cezary Kulesza wczoraj oficjalnie ogłosił, że został nim Fernando Santos. Portugalczyk na pewno poprowadzi „Biało-Czerwonych” w eliminacjach mistrzostw Europy 2024.

Urban był blisko

W gronie kandydatów do objęcia stołka selekcjonerskiego nie brakowało jednak innych nazwisk. Z polskich szkoleniowców między innymi wymieniano Jana Ubrana. Syn trenera, Piotr, wyjaśnił, czy faktycznie pojawił się jakikolwiek kontakt ze strony PZPN.

– Rok temu było blisko, żeby został selekcjonerem. Były rozmowy i to mocne. Teraz – z tego, co wiem – to nie – powiedział syn Jana Urbana oraz komentator „Eleven Sports”.

– Jak rozmawiam z moim tatą, to nie pytałem się go ani razu, czy dostał telefon. Mamy inne tematy – dodał.

Sytuacja, o której mówił Piotr Urban, miała miejsce w 2022 roku. Wówczas po odejściu Paulo Sousy Kulesza poszukiwał trenera, który zapewni nam awans na mundial (kadrę czekał baraż ze Szwecją). Finalnie postawiono na Czesława Michniewicza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments