Jan Tomaszewski przejechał się po Lechu Poznań. „Kierownictwo Lecha powinno natychmiast zrobić remanent”

Lech Poznań awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Po dwumeczu z Vikingurem Reykjavik Kolejorz pozostawił jednak ogromny niesmak. Były reprezentant Polski, Jan Tomaszewski, skomentował to, co wydarzyło się w czwartkowy wieczór w Poznaniu.

Za nami III runda eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Na tym etapie rozgrywek udział brały dwie polskie drużyny – Lech Poznań oraz Raków Częstochowa. Zarówno jedni, jak i drudzy awansowali do ostatniej rundy w kwalifikacjach. Lech oraz Raków powalczą o fazę grupową LKE z kolejno: Dudelange oraz Slavią Praga.

Hejt w komentarzach po meczu Lecha Poznań. Dawid Kownacki ostro odpowiedział kibicowi [CZYTAJ]

O krok od kompromitacji

Zdecydowanie wiele emocji było w dwumeczu z udziałem Lech Poznań, niestety w większości były one negatywne. Pierwszy mecz z Vikingurem Reykjavik Lech przegrał na wyjeździe 0:1. Mimo to Kolejorz uważany był za faworyta do awansu przed rozpoczęciem rewanżu. W drugim meczu pomiędzy tymi drużynami stroną przeważającą byli mistrzowie Polski, którzy strzelili dwie bramki w podstawowych 90 minutach. Kiedy wydawało się, że Lechowi nie grozi już nic złego, w 95. minucie Islandczycy strzelili bramkę na 1:2 i doprowadzili do dogrywki. Na całe szczęście poznaniacy w dodatkowych 30 minutach strzelili kolejne dwie bramki, dzięki którym awansowali do IV rundy eliminacji.

Lech Poznań był o krok od kompromitacji. Kibice i eksperci nie zostawili suchej nitki na mistrzu Polski [REAKCJE]

Tomaszewski o Lechu Poznań

Jeszcze przed zakończeniem spotkania na piłkarzy Lecha spadła ogromna fala krytyki. Suchej nitki na mistrzach Polski nie zostawili także eksperci. Swoje „trzy grosze” postanowił dorzucić również Jan Tomaszewski. Były reprezentant Polski wprost mówi o kompromitacji Lecha.

– To są piłkarze-amatorzy. Dzieci, futbolowe dzieci, które ośmieszyły mistrza Polski. Można to „zwycięstwo”, wielkie zwycięstwo Lecha Poznań, określić jednym zdaniem. Był to najbardziej kompromitujący występ polskiej drużyny w europejskich rozgrywkach – skomentował Jan Tomaszewski.

– Nie przypominam sobie bardziej kompromitującego zwycięstwa, bo to było zwycięstwo, ale kompromitujące. Pełnych profesjonalistów nad półamatorami. Umówmy się, tam 70% jest piłkarzy, którzy biegają na boisku dla rozrywki. To, co wczoraj i na Islandii pokazał Lech, zasługuje na to, że kierownictwo Lecha powinno natychmiast zrobić remanent. Dalej tak być nie może – dodał.

źródło: super express