Jan Bednarek może zmienić klub. Polak znalazł się na celowniku klubu z Premier League

Jan Bednarek wkrótce może zmienić klub wewnątrz Premier League. 26-letni obrońca wzbudził zainteresowanie klubu, w którym występuje już inny reprezentant Polski.

Od 2017 roku Jan Bednarek jest piłkarzem Southampton. Wówczas angielski klub zapłacił za polskiego obrońcę 6 milionów euro. Kwota ta wpadła na konto Lecha Poznań, w którym Bednarek stawiał pierwsze kroki w seniorskim futbolu.

Nowe informacje ws. transferu Milika. Polak planem B dla wielkiego klubu [CZYTAJ]

5 lat w Premier League

Przez ostatnie 5 lat gry w Premier League Jan Bednarek zdołał wyrobić swoją markę w Anglii. W barwach Southampton Bednarek rozegrał w sumie 152 spotkania we wszystkich rozgrywkach.  Portal Transfermarkt wycenia 26-letniego reprezentanta Polski na 22 miliony euro. W szczytowym momencie swojej kariery Bednarek był wyceniany na 25 milionów.

Lech Poznań na dobrej drodze do fazy grupowej LKE. Kolejorz pokonał Dudelange [REAKCJE]

Liczne zainteresowanie Bednarkiem

Dzięki regularnym występom w Premier League Bednarkiem w ostatnim czasie interesowało się wiele klubów. O możliwym transferze wewnątrz ligi angielskiej tamtejsze media pisały już w styczniu. Wtedy pojawiło się zainteresowanie usługami Polaka także we Włoszech. Media informowały o skłonności do transferu Bednarka ze strony Interu oraz Juventusu. Na wiosnę dowiedzieliśmy się także o zainteresowaniu Bednarkiem ze strony innego włoskiego klubu, tym razem była mowa o SSC Napoli. W międzyczasie pojawiały się także plotki o potencjalnym zainteresowaniu ze strony Romy.

Raków Częstochowa o krok od fazy grupowej LKE! Slavia Praga pokonana 2:1 [REAKCJE]

Aston Villa chce Bednarka

Pomimo wielu plotek w ostatnich miesiącach Jan Bednarek pozostał w Southampton, gdzie nadal jest podstawowym stoperem. Nowe informacje w kwestii sytuacji Jana Bednarka przekazał Tomasz Włodarczyk. Zdaniem dziennikarza nie jest jeszcze przesądzone, w jakim klubie Bednarek będzie występował na jesieni. 26-letnim obrońcą Southampton ma interesować się inny klub z Premier League – Aston Villa. Jeśli transfer stałby się faktem, w Aston Villi mielibyśmy dwóch Polaków – Jana Bednarka oraz Matty’ego Casha.

Krychowiak uargumentował swoje przenosiny do Al-Shabab [CZYTAJ]

Dlaczego Aston Villa?

Skąd zainteresowanie Bednarkiem ze strony Aston Villi? A no dlatego, że kontuzji doznał nowy nabytek The Villans, Diego Carlos. Angielski klub zapłacił za brazylijskiego stopera 31 milionów euro i upatrywał w nim podstawowego stopera. Z powodu urazu 29-latek będzie niedyspozycyjny przez kilka miesięcy.

Absurd goni absurd. Al Sharjah anulowało transfer Alcacera i… ponownie go potwierdził [CZYTAJ]

Sytuacja Bednarka

Jan Bednarek wciąż ma ważny kontrakt z Southampton, który obowiązuje jeszcze przez 3 lata. Jak wspomnieliśmy, Polak jest wyceniany na 22 miliony euro. Warto mieć także na uwadze fakt, że już za kilka miesięcy rozpocznie się Mundial w Katarze. Teoretycznie Bednarek nie powinien mieć problemów z grą w Aston Villi pod nieobecność Diego Carlosa. Z drugiej strony Polak może mieć z tyłu głowy, że nie wpasuje się do systemu Stevena Gerrarda.

Gigantyczna oferta Manchesteru United odrzucona! Proponowali Ajaxowi krocie [CZYTAJ]


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich