Jak Milik spisał się przeciwko PSG? „Z dwójki Milik i Vlahović Polak wyglądał lepiej”

Arkadiusz Milik otrzymał generalnie pozytywne oceny po swoim występie przeciwko PSG w Lidze Mistrzów. Nad grą Polaka pochylili się eksperci Viaplay i Canal+.

Juventus przegrał inauguracyjne spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSG 1-2. 68 minut w ekipie „Starej Damy” na murawie spędził Arkadiusz Milik. 28-latek tym razem nie trafił do siatki.

Generalnie dobry występ

Milik dość nieoczekiwanie znalazł się w pierwszym składzie Juventusu. W pierwszej połowie mógł odwdzięczyć się Allegriemu za szansę, ale nie wykorzystał dogodnej okazji na zdobycie gola. Tę sytuację wytknął mu Marcin Pawłowski na kanale Meczyków na YouTube.

– Mam ambiwalentne odczucia po tym występie, ale generalnie zagrał dobre spotkanie. Z dwójki napastników Milik i Vlahović Polak wyglądał lepiej. Co ciekawe, został „w nagrodę” zdjęty ok. 65 minuty. Trzeba też powiedzieć, że miał jednak doskonałą sytuację w pierwszej połowie i to był ważny moment meczu. Ta akcja mogła dać tlen Juventusowi. Od napastnika tej klasy należy wymagać, żeby ją wykorzystał – ocenił ekspert Viaplay.

– Możemy żałować, że nie wykorzystał tej sytuacji, kiedy wygrał główkę z Ramosem. Zgadzam się z tym, że napastnik tej klasy powinien uderzyć bliżej słupka, natomiast myślę, że jest więcej pozytywów. Milik gra, ma świetne wejście do Juventusu i po tym, co wczoraj pokazał, jest duża szansa, że Allegri będzie stawiać na podobny wariant i Polak będzie grać – dodał Michał Mitrut, dziennikarz Canal+.