Jacek Góralski nie traci nadziei. „Mam 30 lat i wierzę, że jeszcze pojadę na wielki turniej z reprezentacją”

Z powodu kontuzji Jacek Góralski nie zagra na mundialu w Katarze. Reprezentant Polski w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” opowiedział o tym jak się czuł, gdy dowiedział się, że nie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Świata. 30-latek nie traci nadziei i wierzy, że jeszcze zagra na wielkim turnieju z reprezentacją Polski.

Jacek Góralski znalazł się na szerokiej liście powołanych piłkarzy na Mistrzostwa Świata 2022. Poza Góralskim w szerokiej kadrze reprezentacji Polski znalazł się jeszcze 46 innych piłkarzy. Góralski był jednym z 13 powołanych środkowych pomocników. Zdaniem wielu osób 30-latek miał duże szanse na wyjazd do Kataru. Niestety, plany pokrzyżowała kontuzja pomocnika VfL Bochum.

Piszczek wypowiedział się o Mattym Cashu. „Nie nazwałbym go moim następcą” [CZYTAJ]

Powrót do zdrowia

Od samego początku tego sezonu Jacek Góralski ma sporo pecha. Do tej pory Polaka dotknęło kilka kontuzji, przez które opuścił większość dotychczasowych meczów. W tym sezonie Góralski rozegrał zaledwie 3 spotkania w Bundeslidze. Sam zainteresowany przyznał, że do pełnych treningów ma wrócić za około 6 tygodni.

– Myślę, że za około sześć tygodni powinienem wrócić do treningów z całym zespołem. Przerwa na mundial dobrze mi zrobi – wyleczę się, odbuduję formę, przepracuje okres przygotowawczy – przekazał Jacek Góralski.

Piotr Żyła zapowiedział, że nie będzie oglądać mundialu. „W ogóle nie czekam” [CZYTAJ]

Ogromny pech

Jak już wspomnieliśmy, z powodu kontuzji Jacek Góralski opuści MŚ w Katarze. Przed rokiem opuścił on także EURO 2020(1). 21-krotny reprezentant Polski był załamany, gdy dowiedział się, że nie zagra w Katarze. Wierzy jednak w to, że uda mu się pojechać z reprezentacją na jeszcze co najmniej jeden wielki turniej.

– Niech pan wierzy – gdy się o tym dowiedziałem, to przez pierwsze kilka dni byłem kompletnie załamany. Co ja mogę powiedzieć, płakać się chciało. Jeszcze łudziłem się, że uda się coś wymyślić – skomentował Góralski.

– Szkoda, tym bardziej, że na pewno miałbym szansę na występy. Minęło jednak kilka dni, już pogodziłem się z faktami i myślę innymi kategoriami. Mam 30 lat i wierzę, że jeszcze pojadę na wielki turniej z reprezentacją – powiedział 30-latek.


źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments