Iker Casillas wskazał najlepszego bramkarza. Hiszpan nazwał go swoim wzorcem i punktem odniesienia

Iker Casillas był gościem na antenie Kanału Sportowego. Legendarny zawodnik Realu Madryt wypowiedział się na temat najlepszego bramkarza. Hiszpan wskazał na Gianluigiego Buffona.

„Gigi” wzorem Casillasa

Iker Casillas zapisał się w historii futbolu. Hiszpan zdobył liczne trofea z reprezentacją i Realem Madryt. Mimo sporej gabloty były bramkarz nie uznaje się za najlepszego w swoim fachu. Legenda Królewskich wskazała na antenie Kanału Sportowego swój wzorzec i punkt odniesienia.

– Często mówię, że najlepszy bramkarz, którego widziałem, to Gianluigi Buffon. Pamiętam, kiedy miałem 14 lat, a on już grał we Włoszech i dla mnie był punktem odniesienia, wzorcem. Gigi Buffon jest człowiekiem pełnym energii, ma w sobie taką pasję i uwielbienie dla futbolu, że nieważne, w której lidze występuje, to nadal chce grać – powiedział Iker Casillas.

Cezary Kulesza z ważnym komunikatem! Jest decyzja ws. „sektorówek” w finale Pucharu Polski [CZYTAJ]

– Myślę, że każdy powinien wiedzieć, kiedy opuścić zawodowy futbol. Ja miałem 38 lat, kiedy podjąłem taką decyzję. Poczułem wtedy, że przyszedł czas na nowy etap – dodał Hiszpan.

Gianluigi Buffon mimo czterdziestu pięciu lat na karku nadal występuje w profesjonalnej piłce. W bieżącym sezonie zanotował trzy czyste konta w meczach Parmy na poziomie Serie B.

Źródło: Kanał Sportowy