Hit w reprezentacji Ukrainy! Na ławce rezerwowych w roli zawodnika zasiądzie trener bramkarzy

Co niecodziennej sytuacji dojdzie dziś wieczorem podczas meczu towarzyskiego Francja-Ukraina. Ponownie w rolę piłkarza wcieli się 45-letni Ołeksandr Szowkowski, który jest obecnie trenerem bramkarzem w reprezentacji Ukrainy.

Testy na obecność koronawirusa w kadrze Ukrainy wykazały, iż dwóch bramkarzy powołanych na październikowe mecze międzynarodowe jest zakażonych. Podczas zgrupowania wynik pozytywny otrzymali Andrij Łunin oraz Jurij Pańkiw. Z tego właśnie powodu na zgrupowanie nie przyjechał Andrij Piatow, u którego prędzej wykryto wirusa. Absencja wspomnianych trzech bramkarzy sprawia, że na zgrupowaniu pozostał zaledwie jeden bramkarz – Gieorgiej Bushchan.

Ze względu na brak możliwości dowołania kolejnych piłkarzy, do protokołu meczowego na dzisiejsze spotkanie z Francją zostanie dopisany wspomniany Ołeksandr Szowkowski. 45-latek mógłby pojawić się na murawie w przypadku choroby lub kontuzji pierwszego bramkarza.

Ołeksandr Szowkowski jest 92-krotnym reprezentantem swojego kraju. Wraz z kolegami z reprezentacji doszedł do ćwierćfinału MŚ w 2006 roku. Przez niemal całą swoją karierę klubową był związany z Dynamem Kijów, dla którego rozegrał grubo ponad 600 spotkań. W grudniu 2016 roku zakończył karierę czynnego piłkarza. Od września 2018 roku pracuje w reprezentacji jako trener bramkarzy.

Michał Budzich