Hiszpańskie media o Lewandowskim w meczu z NY Red Bulls: „Zaprezentował katalog błędów”

Robert Lewandowski nie zdobył jeszcze swojego pierwszego gola w barwach FC Barcelony. W ostatnim meczu przeciwko New York Red Bulls Polak zmarnował wiele sytuacji, przez co w hiszpańskich mediach pojawiło się wiele słów krytyki dotyczących napastnika.

Robert Lewandowski wciąż czeka na swoją pierwszą bramkę w nowym klubie. 33-latek wystąpił już w trzech spotkaniach w barwach FC Barcelony, lecz w żadnym nie trafił do siatki przeciwnika. Najwięcej szans miał w ostatnim meczu przeciwko New York Red Bulls, jednak nie wykorzystał żadnej z nich. Kapitana reprezentacji Polski skutecznie zatrzymywali golkiperzy przeciwnika, a dodatkowo napastnik zmarnował stuprocentową sytuację.

Gabriel Slonina opuści USA. Angielski klub nowym kierunkiem bramkarza [CZYTAJ]

Hiszpańskie media wzięły pod lupę występ Polaka w dzisiejszym meczu New York Red Bulls – FC Barcelona. Dziennikarze wyraźnie zaznaczyli nieskuteczność Polaka. Niektórzy z nich znaleźli pozytywne aspekty w grze 33-latka, jak np. bardzo dobre wykonywanie powierzonych mu zadań.

– Lewandowski próbował za wszelką cenę… i skończył ze śmiechem rozpaczy! To nie był dzień polskiego napastnika, który mimo kilku okazji skończył z pustymi rękami po świetnych interwencjach bramkarzy nowojorskiej drużyny – czytamy w MARCE.

– Rzadkością jest widok Roberta Lewandowskiego marnującego szanse wszystkich kolorów. Napastnik ma problemy ze skutecznością. […] Przeciwko New York Red Bulls miał mnóstwo przestrzeni, ale zaprezentował katalog błędów. […] Lewandowski, który grał do 72. minuty, zakończył amerykańskie tourne dając poczucie, że będzie zdobywał bramki, ale… nie zdobył żadnej – napisał AS.

– Był niespokojny, spieszył się, aby zdobyć bramkę, co przyniosło efekt odwrotny do oczekiwanego – podsumowało Mundo Deportivo.

– Wszystko robił perfekcyjnie, ale nie trafił do bramki. Grał kompletnie, pomagał w zadaniach defensywnych, odbierał rywalom piłki, konstruował akcje. Przez cały czas był w idealnym miejscu. […] Aby zdobyć bramkę, trzeba tworzyć szanse. Ostatecznie Xavi ma napastnika, który sam potrafi to robić. Lewandowski nie zamierza przestać strzelać goli. To kwestia czasu. Wygląda na to, że pierwszy jego gol padnie, gdy zacznie grać z dziewiątką na plecach – broni Polaka kataloński Sport.

Robert Lewandowski o porównaniach do Karima Benzemy: „To fantastyczny piłkarz” [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk