Hiszpański skrzydłowy znalazł się na celowniku Rakowa. W tym sezonie osiem meczów w LaLiga

Ekstraklasa wkrótce może mieć kolejną gwiazdę hiszpańskiego pochodzenia. Jak poinformował Piotr Kamieniecki z „TVP Sport”, Raków Częstochowa jest zainteresowany wypożyczeniem Jona Morcillo z Athletiku Bilbao. 

Wybrano piłkarza roku w Polsce! Robert Lewandowski zdetronizowany pierwszy raz od 11 lat [CZYTAJ]

Podopieczni Marka Papszuna aktualnie przebywają w Turcji, gdzie przygotowują się do rozpoczęcia rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W najbliższych dniach Raków Częstochowa zmierzy się z Karabachem, FCSB, Olimpiją Lublana oraz Dnipro-1. W międzyczasie władze klubu starają się po pozyskanie odpowiednich wzmocnień.

Co u rywali? Reprezentacja Albanii [CZYTAJ]

O pierwszych potencjalnych transferach „Medalików” słychać było jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Z Rakowem Częstochowa łączeni byli Jean Carlos z Pogoni Szczecin oraz Erik Exposito ze Śląska Wrocław. Ostatecznie pod Jasną Górę trafił tylko pierwszy z wymienionych graczy.

Szymon Marciniak posędziuje mecze najlepszych lig? „Pomysły są różne” [CZYTAJ]

Rodak Iviego kolejną gwiazdą ligi?

Jak przekazał Piotr Kamieniecki z „TVP Sport”, na celowniku Częstochowian znalazł się Jon Morcillo z Athletiku Bilbao. W trwającym sezonie skrzydłowy wystąpił w ośmiu meczach na poziomie LaLiga, jednak przełożyło się to na zaledwie 47 minut spędzonych na placu gry.

Co dalej z karierą Podolskiego? Były reprezentant Niemiec zabrał głos ws. przyszłości [CZYTAJ]

Baskowie są zainteresowani wypożyczeniem Morcillo do innej drużyny. Podobnie postąpiono rok temu, kiedy 24-latek został oddany do Realu Valladolid. Kamieniecki podkreśla, że w grze o pozyskanie zawodnika pozostają również kluby z Hiszpanii, Holandii oraz Francji. Athletic Bilbao jest skłonny, aby w umowie wypożyczenia znalazła się klauzula wykupu.

Kulesza wymienia kandydatów na selekcjonera: „Są Magiera, Mamrot, Bartoszek, Stokowiec” [CZYTAJ]