Hiszpańscy dziennikarze pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Ich zdaniem Polak jest warty ponad 100 milionów euro

W trwającym sezonie Robert Lewandowski niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą punktów. Pod wrażeniem występów Polaka są hiszpańscy dziennikarze. Ich zdaniem Polak jest warty zdecydowanie więcej, niż zapłaciła za niego FC Barcelona.

Robert Lewandowski trafił do FC Barcelony w lipcu 2022 roku. Polski napastnik podpisał z Dumą Katalonii kontrakt do 2026 roku. Władze Barcy zapłaciły za swoją nową gwiazdę 45 milionów euro. W umowie między FC Barceloną a Bayernem Monachium zostały zawarte także bonusy, które mogą wynieść do 5 milionów euro.

Poznaliśmy zmienne w transferze Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Wszystko zależy od bramek Polaka [CZYTAJ]

Fantastyczny start Lewandowskiego

Do tej pory Robert Lewandowski rozegrał w bordowo-granatowych barwach 17 oficjalnych meczów. W tym czasie zdołał strzelić 18 bramek i do tego zanotować 4 asysty. Obok Marca-Andre ter Stegena Polak jest najlepszym piłkarzem FC Barcelony w tym sezonie.

Lewandowski liderem na boisku i poza nim. Polak doradza młodym zawodnikom Barcelony [CZYTAJ]

Opinia dziennikarzy

W tym sezonie Lewandowski dzięki zdobywanym bramkom już kilkukrotnie dawał zwycięstwo swojej drużynie. Tak też było podczas ostatniego meczu z Valencią. Wówczas Polak zdobył bramkę w doliczonym czasie gry, dzięki czemu Barca wygrała 1:0. Po meczu polskiego napastnika docenili dziennikarza „AS’a”.

– Jego gol strzelony Valencii ma olbrzymie znaczenie. Nie tylko dlatego, że dał trzy punkty, ale również dlatego, iż został strzelony, kiedy wszystko wskazywało na remis. Uchronił Barcę przed kosztowną stratą punktów – napisano w dzienniku „AS”.

– 45 milionów euro to bardzo niska cena za takiego piłkarza. Jego występy są warte o wiele więcej. To gracz, który zajmuje miejsce na dużo wyższej półce. Jego realna wartość to 150 mln euro. Zgromadził w lidze 13 bramek w 12 kolejkach – stwierdzili dziennikarza „AS’a”.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments