Herve Renard gotowy objąć reprezentację Polski? Nowe szczegóły ws. poszukiwań selekcjonera

 

Bożydar Iwanow wziął udział w programie „Nocne Gadki” na antenie „Meczyków”. Dziennikarz Polsatu Sport uważa, że Herve Renard jest gotowy na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski. – Jego temat jest grany – ujawnił komentator.

Kto będzie selekcjonerem?

Wciąż nie wiadomo, czy Czesław Michniewicz pozostanie selekcjonerem Biało-Czerwonych. Polski Związek Piłki Nożnej nadal zwleka z przedłużeniem jego kontraktu, co potęguje spekulacje na temat kolejnych kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski.

Cristiano Ronaldo ogłosi koniec kariery? „Nie zdziwię się, jeśli przejdzie na emeryturę” [CZYTAJ]

W gronie zainteresowanych tą posadą wymienia się m.in. Nenada Bjelicę, Andrija Szewczenkę czy Andreę Pirlo. Okazuje się, że jedną z opcji jest również Herve Renard, który obecnie prowadzi reprezentację Arabii Saudyjskiej.

– Temat Herve Renarda jest grany. Wiem ze swoich źródeł, że jest polecany i on chętnie by tę pracę wziął, oczywiście przy odpowiednich warunkach finansowych – ujawnił Bożydar Iwanow w programie „Nocne Gadki” na antenie „Meczyków”.

Polskie korzenie Renarda

Przypomnijmy, że Herve Renard niedawno przyznał, że jest gotowy na objęcie mocniejszej drużyny. Francuz w przeszłości prowadził również kadrę Maroka, Algierii, Zambii czy Wybrzeża Kości Słoniowej. Warto dodać, że Herve Renard ma polskie korzenie.

– Babcia pochodzi z Poznania. Do Francji przyjechała sama, ale była już w ciąży z moją mamą. Mój dziadek został natomiast w Polsce. Nie wiem jednak dlaczego. Moja mama nigdy nie poznała swojego biologicznego ojca. Wydaje mi się, że jego losy nie są naszej rodzinie znane – mówił trener w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Znany trener łączony z reprezentacją Polski. Niedawno prowadził topową drużynę [CZYTAJ]

Matka Herve Renarda w rozmowie z Przeglądem Sportowym wyjawiła, że jej rodzice przyjechali do Francji w 1940 roku, a ich nazwisko to „Kamińscy” (babcia trenera – z domu Cybulska).

Źródło: Meczyki.pl/Przegląd Sportowy/WP Sportowe Fakty