Hansi Flick o powrocie Lewandowskiego: – Nie chcemy podejmować pochopnych decyzji

Wciąż nie znamy dokładnej daty powrotu Roberta Lewandowskiego do gry. Trener Bayernu, Hansi Flick, zdradził, kiedy Polak rozpocznie rehabilitację.

Bayern pokonuje RB Lipsk

W sobotę Bayern Monachium rozegrał pierwszy mecz od czasu doznania kontuzji przez Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy pokonali w meczu na „szczycie” RB Lipsk 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Leon Goretzka.

Robert Lewandowski nabawił się urazu w spotkaniu reprezentacji Polski z Andorą w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Początkowo w mediach pojawiła się informacja przekazana przez PZPN, mówiąca o 5-10 dniach przerwy. Najlepszy piłkarz świata ubiegłego roku udał się do Monachium, gdzie usłyszał zdecydowanie gorszą diagnozę. Według niemieckich lekarzy czeka go przerwa wynosząca około czterech tygodni.

Hansi Flick zabrał głos ws. Lewandowskiego

Głos ws. urazu Roberta Lewandowskiego i jego możliwego powrotu na boisko zabrał trener Bayernu, Hansi Flick. Niemiec przyznał, że klub nie będzie chciał ryzykować pogłębienia urazu Polaka.

– Robert Lewandowski przez najbliższy tydzień będzie odpoczywał. Następnie rozpocznie rehabilitację i zobaczymy, jak sprawy potoczą się z dnia na dzień. Nie mogę podać dokładnej daty powrotu, są eksperci, którzy o tym zadecydują. My absolutnie nie będziemy ryzykować oraz podejmować pochopnych decyzji – zdradził Hansi Flick.

Michał Budzich