Gwiazda Lecha Poznań z optymizmem patrzy na mecz z Fiorentiną. „W czwartek wychodzimy i robimy swoje”

Już w najbliższy czwartek Lech Poznań rozegra pierwszy pojedynek przeciwko Fiorentinie w 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. Pewny swego przed tym meczem jest Michał Skóraś, który zapowiada walkę o pełną stawkę.

Tegoroczna przygoda Lecha Poznań w europejskich pucharach na długie lata zapisze się w historii zarówno klubu, jak i całej polskiej piłki. Kolejorz zajął drugie miejsce w swojej grupie Ligi Konferencji Europy, pokonując po drodze m.in. Villarreal. W kolejnych dwóch etapach poznaniacy wyeliminowali Bodo/Glimt oraz Djurgardens IF.

Już w tym tygodniu Lech Poznań rozpocznie walkę o półfinał Ligi Konferencji Europy. W ćwierćfinale rywalem Kolejorza będzie włoska Fiorentina. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w najbliższy czwartek. Odbędzie się on w Poznaniu. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później we Florencji.

Awans do ćwierćfinału europejskich pucharów bez wątpienia jest wielkim sukcesem Lecha Poznań. Piłkarze Kolejorza nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Walkę o kolejne zwycięstwo w europejskich rozgrywkach zapowiedział już Michał Skóraś.

– W dobrych nastrojach przystąpimy do konfrontacji z Fiorentiną. Takie rywalizacje, jak z mocnym włoskim klubem, czy wcześniej z Villarreal to dla nas dodatkowa motywacja, żeby równać do najlepszych – mówił po meczu z Wartą Poznań Michał Skóraś.

– Zaszliśmy już naprawdę daleko w Lidze Konferencji, ale wciąż jeszcze jesteśmy głodni kolejnych sukcesów w tych rozgrywkach. Także w czwartek wychodzimy i robimy swoje – zapowiedział reprezentant Polski.


źródło: Lech Poznań

Michał Budzich