„Grozili, że mnie zabiją.” Grecki oponent Pawła Raczkowskiego przedstawia swoją wersję wydarzeń

Grecki kibic, z którym mieli zmierzyć się polscy sędziowie, przedstawił swoją wersję wydarzeń odnośnie głośnego ostatnio konfliktu. – Rzucili się na nas, zaczęli nas wyzywać, chcieliśmy tego uniknąć, szli za nami, pluli na mnie, grozili, że mnie zabiją – relacjonuje Grek w rozmowie z rodzimymi mediami.

Awantura w Grecji

W niedzielę AEK Ateny mierzył się z Arisem Saloniki w rozgrywkach ligi greckiej. Początkowo spotkanie to mieli prowadzić polscy sędziowie z Pawłem Raczkowskim na czele. Ostatecznie mecz sędziował arbiter z Grecji. Wszystko za sprawą afery, w którą uwikłani byli polscy wysłannicy.

Wokół przygody polskich sędziów w Grecji opowiedziano wiele różnych teorii. Wiele z nich jest ze sobą sprzecznych. Swoje zdanie Paweł Raczkowski przedstawił na łamach portalu „Weszło”. Poinformował on, że został zaatakowany przez kibica Panathinaikosu po wylądowaniu w Atenach. Według relacji polskiego sędziego Grek miał być kompletnie pijany.

Oświadczenie Pawła Raczkowskiego

Następnie Raczkowski opublikował w tej sprawie oświadczenie. Przekazał, że został zaatakowany przesz dwóch Greków mówiących po polsku. Mieli oni oskarżyć polskiego sędziego o ustawianie meczów oraz obrażać go werbalnie. Arbiter miał zostać przez nich także opluty i popychany.

Relacja greckiego kibica

Swoją wersję wydarzeń postanowił przedstawić grecki kibic. Jest ona zgoła odmienna do tego, co opublikował Paweł Raczkowski. Jego zdaniem polscy sędziowie wypili za dużo alkoholu. Grek miał zostać przez nich zaatakowany. Według relacji greckiego kibica Paweł Raczkowski i spółka mieli mu nawet grozić śmiercią.

– Lecieliśmy tym samym lotem w klasie biznes. Zrozumiałem, że to oni mają sędziować mecz AEK — Aris, bo rozmawiali o ostatnim spotkaniu, który gwizdali w Polsce, czyli Lech Poznań — Pogoń Szczecin i śmiali się z tego, co zrobili i za co dostali karę. Mieszkam w Polsce i mówię w tym języku. Rozmawialiśmy ze sobą po grecku, a oni najwyraźniej wierzyli, że nikt nie rozumie polskiego. Byli bardzo wyluzowani, pili gin, wódkę i wino, co potwierdził nam steward, kiedy wysiadaliśmy. Podczas lotu początkowo rozmawiali o meczu polskiej ligi. Potem zaczęli rozmawiać o greckiej piłce. Między innymi o prezesie greckiej drużyny, z którym mają, jak mówili, bardzo dobre relacje. Słyszeliśmy jego nazwisko, ale nie wiem, czy mogę je wypowiedzieć – powiedział grecki kibic.

Kiedy samolot wylądował i mieliśmy już wychodzić, upomnieliśmy sędziów po polsku. Mówiliśmy, że powinni uważać na to, co mówią, bo za dużo wypili i powiedzieli wiele rzeczy, których nie powinni wygłaszać tak głośno. Tylko tyle. Słysząc to, zaczęli nas atakować. Zaraz po zejściu na ląd czekali na nas na lotnisku i aż do odbioru bagażu szli za nami, bardzo ostro wyzywając. Rzucili się na nas, zaczęli nas wyzywać, chcieliśmy tego uniknąć, szli za nami, pluli na mnie, grozili, że mnie zabiją. Na początku nie chciałem reagować, ale zaczął mi bardzo głośno grozić śmiercią mi i rodzinie. Po tym, jak na mnie splunął, złapałem go za kurtkę, zaciągnąłem do ochrony i poprosiłem, żeby wezwali policję – dodał.


źródło: Weszło

Michał Budzich

1 komentarz do “„Grozili, że mnie zabiją.” Grecki oponent Pawła Raczkowskiego przedstawia swoją wersję wydarzeń”

Możliwość komentowania została wyłączona.