Grosicki jeszcze raz wyjedzie z Ekstraklasy? Po Polaka zgłosił się klub z Ligue 1

Kamil Grosicki ponownie wyjedzie z Ekstraklasy? Doświadczonym skrzydłowym interesuje się klub z Ligue 1. Do Pogoni Szczecin miała nawet wpłynąć oferta za zawodnika. 

„Grosik” wrócił do kraju latem ubiegłego roku. Początkowo 33-latek nie mógł odnaleźć się w ekstraklasowych realiach, lecz z upływem sezonu ponownie nabierał wiatru w żagle. Ostatecznie stał się bardzo ważnym elementem Pogoni. W barwach „Portowców” uzbierał 15 występów, w których strzelił 3 bramki i zanotował 5 asyst.

Kolejny wyjazd?

Dobra forma, jaką zaczął prezentować Grosicki poskutkowała ponownym zainteresowaniem ze strony zagranicznych drużyn. Według „WP Sportowe Fakty” do Pogoni Szczecin miała wpłynąć oferta za 83-krotnego reprezentanta Polski. I to nie z bylekąd, bo z Ligue 1!

Jak ustalił Mateusz Skwierawski po Grosickiego miało się zgłosić tamtejsze Lorient. Klub walczy o utrzymanie we francuskiej elicie, zajmując dopiero 18. miejsce w tabeli. Do bezpiecznej strefy traci zaledwie punkt.

Według dziennikarza Francuzi zaoferowali Pogoni 300 tysięcy euro, zaś samemu zawodnikowi proponują pokaźną pensję. Wicelider Ekstraklasy nie chce jednak słyszeć o sprzedaży swojego kluczowego piłkarza. Nie wiadomo, jak do ewentualnego odejścia podchodzi sam zawodnik.

Przypomnijmy, że Grosicki miał okazję występować już na francuskich boiskach. W latach 2014-2017 był piłkarzem Rennes, z którego wypromował się do Hull City.