Górnik zamierza złożyć skargę na Josue i Legię. Zarzuca im niesportowe zachowanie

Mocne oskarżenia pod adresem Josue i Legii Warszawa. Górnik Zabrze zarzuca niesportowe zachowanie zarówno klubowi rywali, jak i Portugalczykowi. Sprawa ma zostać zgłoszono do Komisji Ligi.

Legia Warszawa rzutem na taśmę zremisowała kilka dni temu w emocjonującym meczu z Górnikiem Zabrze. Goście prowadzili już 2-0, ale „Wojskowi” w samej końcówce zdołali wyrównać stan rywalizacji.

Gerard Romero wpadł w ekstazę po trafieniu Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Skarga

Emocji nie brakowało na boisku, gdzie dochodziło do licznych starć między piłkarzami. W nich aktywny był Josue. Portugalczyk w okolicach 61. minuty, wstając z murawy, miał opluć Krzysztofa Kubicę, przez którego został chwilę wcześniej sfaulowany. Choć zawodnik Górnika poskarżył się sędziemu, to ani on, ani VAR nie dopatrzył się takiej sytuacji.

Oprócz tego Josue miał obrażać Daniela Bielicę, po wykorzystaniu rzutu karnego. Ofensywny pomocnik strzelił bramkę 23-latkowi, po czym przebiegł obok niego i wykrzyczał mu coś prosto w twarz. Wychwyciły to zarówno kamery telewizyjne, jak i aparaty fotoreporterów. Nie wiadomo jednak, jakich słów użył Portugalczyk.

Krótka rozmowa Lewandowskiego z sędzia. Arbiter zażartował z zegarka Polaka [CZYTAJ]

Według „Weszło” Górnik nie zamierza tak tego zostawić. Klub ma szykować odpowiednią dokumentację, którą wkrótce złoży do Komisji Ligi, jako wniosek o ukaranie zawodnika. Dodatkowo zabrzanie zarzucają Legii niesportowe zachowanie, o czym mówił Konrad Kołakowski dla „Dziennika Zachodniego”.

Przed meczem wyznaczono nam na rozgrzewkę połowę pod „Żyletą”. Gdy kibice zaczęli skandować „Chodźcie do nas” legioniści przeszli przez boisko zakłócając zajęcia naszych piłkarzy – mówił rzecznik Górnika.