Gdzie zagra Krzysztof Piątek? Polakiem interesuje się klub, który powalczy o awans do Ligi Mistrzów

Sytuacja Krzysztofa Piątka przed nadchodzącym sezonem nadal jest niepewna. Polski napastnik najprawdopodobniej opuści Herthę Berlin jeszcze podczas tego okienka transferowego. W mediach ukazała się informacja o zainteresowaniu ze strony jednego z klubów, który powalczy o Ligę Mistrzów w kwalifikacjach.

Po udanym okresie we Włoszech Krzysztof Piątek w styczniu 2020 roku za 24 miliony euro trafił do Herthy Berlin. Jego przygoda w niemieckim klubie nie potoczyła się jednak najlepiej. W styczniu tego roku został wypożyczony z powrotem do Włoch, tym razem trafił do Fiorentiny. Początek przygody w klubie z Florencji rozpoczął się dla niego całkiem dobrze. Później jednak z tygodnia na tydzień rola Piątka w tym klubie sukcesywnie malała. Władze Violi nie zdecydowały się na wykup polskiego piłkarza.

Krychowiak wyjedzie z Europy? Fabrizio Romano przekazuje zaskakujące wieści [CZYTAJ]

Co z Piątkiem?

Po zakończeniu sezonu 2021/2022 Krzysztof Piątek wrócił do Herthy Berlin. Polak ma ważny kontrakt z klubem jeszcze przez 3 lata. Mimo to wydaje się, że jeszcze w tym oknie transferowym definitywnie zmieni on klub. Media przekazały informację o zainteresowaniu Polakiem ze strony pewnego klubu.

Smuda wierzy w szybki awans Wieczystej do Ekstraklasy. „Jest to możliwe” [CZYTAJ]

Fenerbahce zainteresowane Piątkiem

Tureckie media przekazały, że zainteresowanie Krzysztofem Piątkiem wyraziło tamtejsze Fenerbahce. Władze tureckiego klubu miały skontaktować się z otoczeniem polskiego piłkarza w celu poznania jego obecnej sytuacji i wymagań finansowych. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania miedzy obiema stronami. Fenerbahce sonduje także ściągnięcie takich piłkarzy jak m.in. Alexander Sorloth, czy Andrea Belotti.

Qarabag pokonany. Lech Poznań o krok od awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów [REAKCJE]

Walka o Ligę Mistrzów

W ubiegłym sezonie Fenerbahce wywalczyło wicemistrzostwo Turcji. W związku z tym Sarı Kanaryalar zagrają w tym sezonie w europejskich pucharach. Walkę o Ligę Mistrzów rozpoczną od II rundy kwalifikacji. Ich rywalem będzie Dynamo Kijów.


źródło: cnn

Michał Budzich