Gary Neville krytykuje właścicieli sześciu angielskich klubów. „Mam nadzieję, że czują się nieswojo, a ich żołądki się ściskają”

Gary Neville nie zostawia suchej nitki na właścicielach Manchesteru United. Anglik nie jest zwolennikiem projektu Superligi. Były piłkarz Czerwonych Diabłów mówi o „ataku na każdego kibica w Anglii”.

Krytyka właścicieli

Manchester United znajduje się wśród dwunastu klubów, które będą partycypować w Superlidze. Były piłkarz Czerwonych Diabłów jest zbulwersowany decyzją władz klubu. Wiceprzewodniczącym nowej organizacji został prezes Manchesteru United, Joel Glazer. Neville twierdzi, że to przekroczenie granicy.

– Siedziałem cicho, gdy mówiono o rodzinie Glazerów, dlatego, że too Manchester United, mogę oglądać jego grę, cieszyć się albo smucić. Przeżyję, jeśli wezmą dywidendę. Nie mogę jednak żyć, z tym że atakują każdego kibica w Anglii – mówił Gary Neville.

– Przekroczyli granicę, są padlinożercami, którzy chcą zarobić wielkie pieniądze. Musimy to zatrzymać. Zabierają wszystko. Burzą piłkarską piramidę, uczciwość konkurencji. Wszystko, co cenimy – dodał Anglik.

– Mam nadzieję, że właściciele tych sześciu klubów siedzą teraz w domach, dyszą, czują się nieswojo, a ich żołądki się ściskają – zakończył były kapitan Czerwonych Diabłów.

Legenda klubu

Gary Neville wystąpił łącznie w 599 spotkaniach dla Manchesteru United. W tym czasie strzelił 7 bramek i zanotował 48 asyst. Piłkarską karierę zawiesił w 2011 roku.

Źródło: Goal.com