Francuscy dziennikarze zachwyceni Milikiem. „Benedetto będzie miał problem ze znalezieniem miejsca dla siebie”

Arkadiusz Milik rozkręca się w Ligue 1. Polak zabłysnął w piątkowym spotkaniu Marsylii przeciwko Reims. Francuscy dziennikarze docenili występ byłego napastnika Napoli.

Duży wkład w spotkanie

Arkadiusz Milik dołączył do Olympique Marsylia w zimowym oknie transferowym, po tym jak przesiedział pół sezonu na trybunach. Piątkowe starcie przeciwko Reims było 11. meczem Polaka w OM. Były napastnik m.in. Napoli czy Ajaxu popisał się trafieniem na 2:1.

Zobacz również: Arkadiusz Milik z kolejnym trafieniem! Dał drużynie prowadzenie przed przerwą [WIDEO]

Oceny dla Milika

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem marsylczyków. Wynik starcia zatrzymał się na 3:1. Francuscy dziennikarze docenili udział Arkadiusza Milika w tym spotkaniu. Według ekspertów Polak zasłużył na notę „7”.

– Po jego wejściach w pole karne drżeli obrońcy Reims. Mimo że w pierwszej połowie nie był zbytnio obsługiwany przez kolegów, to potrafił przygotować się do najważniejszego ataku. Doskonale wykończył podanie Payeta. Przy takim Miliku Dario Benedetto (napastnik OM, przyp. red.) będzie miał problem ze znalezieniem miejsca dla siebie na boisku – uzasadniają dziennikarze portalu maxifoot.fr.

– Jak co tydzień aktywny i zdobył bardzo ważnego gola – twierdzą eksperci z coeurmarseillais.fr.

Bilans Polaka w bieżącym sezonie to 12 spotkań, 6 bramek i jedna asysta. Według portalu transfermarkt.de Milik jest warty 22 miliony euro.

Źródło: Maxifoot, Coeur Marseillais, WP Sportowe Fakty (tłumaczenie)