Filip Marchwiński opuści Lecha Poznań? „Są zawirowania odnośnie jego przyszłości”

Maciej Skorża przedstawił nowe informacje w sprawie Filipa Marchwińskiego. Według trenera Lecha Poznań niedługo wyjaśni się przyszłość 19-letniego pomocnika.

Filip Marchwiński zagrał w 68 meczach pierwszej drużyny Lecha Poznań. W tym czasie zanotował 8 trafień i jedną asystę. Przy okazji dobrych meczów zwrócił na siebie uwagę skautów z zagranicy. Dużą rolę miał w tym również fakt, iż 19-latka reprezentuje włoska agencja menadżerska.

Niedługo wszystko się wyjaśni

W przeszłości mówiło się o transferze „Marchewy” do Juventusu lub Atalanty. Ostatecznie utalentowany pomocnik został w Lechu Poznań. Jego forma pozostawiała jednak wiele do życzenia. Za panowania Macieja Skorży Marchwiński nie może liczyć na dużo okazji do gry. Bardzo możliwe, że 19-latek opuści Kolejorza. Szkoleniowiec liderów Ekstraklasy przyznał przed piątkowym spotkaniem z Termalicą, iż występują pewne zawirowania w sprawie przyszłości „Marchewy”.

Umowa Filipa Marchwińskiego z Lechem Poznań obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Według portalu transfermarkt.de 19-latek jest warty około 2,5 mln euro. Przyszłość ofensywnego pomocnika Kolejorza powinna wyjaśnić się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Canal+, Twitter