Filip Jagiełło zrezygnował z powrotu do Ekstraklasy. „Poziom Serie B jest mimo wszystko wyższy”

Występujący we włoskiej Serie B Filip Jagiełło miał możliwość powrotu do Polski w letnim oknie transferowym. Polski piłkarz nie zdecydował się jednak na powrót do Ekstraklasy. Zdaniem 25-latka poziom zaplecza włoskiej elity jest wyższy od PKO BP Ekstraklasy.

Filip Jagiełło trafił do Włoch w 2019 roku. Wówczas Genoa wykupiła polskiego piłkarza z Zagłębia Lubin za 2 miliony euro. Pierwszy sezon we Włoszech nie poszedł jednak po myśli byłego reprezentanta polskich młodzieżówek, gdyż zagrał on w zaledwie 11 spotkaniach w Serie A. Sezon 2020/2021 Jagiełło spędził na wypożyczeniu w występującej na poziomie Serie B Brescii. Polak był podstawowym piłkarzem swojego zespołu, w sumie zagrał on w 35 spotkaniach Serie B, strzelił 6 bramek i zanotował 5 asyst. W ostatnim sezonie Jagiełło także grał na zapleczu włoskiej ekstraklasy, dalej reprezentując barwy Brescii. Tym razem Polakowi poszło nieco gorzej, zagrał on w 31 spotkaniach Serie B (z czego tylko 14 w wyjściowym składzie), strzelił 3 bramki i zanotował 2 asysty.

Reprezentant Włoch starł się z jednym z kibiców. Na miejscu pojawiła się policja [WIDEO]

Powrót do Genoi

Nadchodzący sezon Jagiełło spędzi już w swoim pierwotnym klubie, czyli Genoi. Rossoblu w zeszłym sezonie spadli z Serie A. Można więc sądzić, że ograny na zapleczu włoskiej elity Jagiełło może otrzymywać więcej szans, niż miało to miejsce, kiedy Genoa grała w Serie A.

Kibice Romy przywitali Zalewskiego gromkimi brawami. 65 tysięcy widzów oklaskiwało Polaka [WIDEO]

Odrzucone oferty z Polski

W ostatnim czasie pojawiły się plotki łączące Filipa Jagiełło z powrotem do Ekstraklasy. Piłkarz Genoi wyjaśnił jednak swoją sytuację na antenie „Meczyków”. 25-latek postanowił nie wracać do rodzimego kraju, argumentując to niższym poziomem w porównaniu do Serie B.

– Przede wszystkim muszę podkreślić, że to nie były zaawansowane rozmowy. To były tylko zapytania do moich agentów z Fabryki Futbolu, czy byłbym zainteresowany. Nie zakładałem tego, żeby wrócić w tym momencie do Polski – skomentował Filip Jagiełło.

– Uważam, że poziom Serie B jest mimo wszystko wyższy od poziomu Ekstraklasy. Myślę, że będę mógł odpukać, bo naprawdę nie zakładam i nie chciałbym w najbliższych latach wracać do Polski, tak że wolałem kontynuować tutaj karierę – stwierdził piłkarz Genoi.

– Z tego, co było mi wiadomo, Genoa liczyła na mnie, chciała, żebym wrócił do tego klubu i żebym był jednym z ważniejszych zawodników. Na ten moment wygląda na to, że zostaję, ale wiecie, jak wygląda mercato we Włoszech. […] Są ze mnie zadowolenie, nie ma tematu odejścia i liczą na mnie w tym sezonie. Tak samo trener jest ze mnie zadowolony, rozmawiałem z nim i mi powiedział, że bardzo liczy na mnie w tym sezonie – dodał Polak.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich